Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

OSIJEK

Bjelica i kënaqur me Dakun, i vazhdohet kontrata

Foto: nk-osijek.hr

Bjelica i kënaqur me Dakun, i vazhdohet kontrata


9 August, 2021 @15:33

Skuadra e Osijekut ka vazhduar kontratën me futbollistin e përfaqësueses së Kosovës, Mirlind Daku.

Daku, që u bë golashënuesi më i mirë i stinorit të kaluar në Superligë duke qenë si huazim te Ballkani i Suharekës, ka vazhduar kontratën me ekipin kroat edhe për dy vite tjera.

“Reprezentuesi i Kosovës, sulmues, ka vazhduar bashkëpunimin me bardhekaltërit deri në verë të vitit 2024,” ka shkruar njoftimi në faqen zyrtare të klubit kroat.

Ndërsa Daku, për web faqen e klubit ka thënë:

“Jam shumë i kënaqur që kam vazhduar kontratën, ndërsa tash më mbetet të stërvitem sa më mirë dhe të pres rastin, duke shpresuar që ta shfrytëzoj atë.”

E trajneri Nenad Bjelica ka thënë se është i kënaqur me atë që po tregon kosovari.

“Na intrigoi me 30 golat e tij në Kosovë në sezonin e kaluar, por edhe me punën në stërvitje. Ky është një sulmues interesant. Natyrisht që ai ka potencial, por çka do të tregoj tash e tutje në fushë, na mbetet të shohim. Ai është sulmuesi i dytë i kombëtares kosovare dhe këtë duhet respektuar. Ai ka predispozita që të ngris çmimin e tij edhe më shumë, që do të ishte profitabile edhe për klubin tonë,” ka thënë Bjelica në fund.


BAYERN

Salihamidzic konfirmon: Monitorojmë Haalandin

Bundesliga/Transfere

Salihamidzic konfirmon: Monitorojmë Haalandin

09/08/21 @ 14:53

TË DREJTAT TELEVIZIVE

Superliga, Liga e Parë A e B dhe Kupa e Kosovës, për 600 mijë euro

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Superliga, Liga e Parë A e B dhe Kupa e Kosovës, për 600 mijë euro

09/08/21 @ 14:38

BARCELONA

Aguero 10 javë jashtë fushave

La Liga

Aguero 10 javë jashtë fushave

09/08/21 @ 14:24

MEDIA TALK

Chelsea para rekord-transferit

Premier League/Transfere

Chelsea para rekord-transferit

09/08/21 @ 13:51

MEDIA TALK

Inter - Dzeko, arrihet marrëveshja

Serie A/Transfere

Inter - Dzeko, arrihet marrëveshja

09/08/21 @ 13:21

HELVETIKËT

Zvicra zyrtarizon përzgjedhësin e ri

Kualifikimet për Botëror/International/Transfere

Zvicra zyrtarizon përzgjedhësin e ri

09/08/21 @ 12:38

LIGUE 1

Në minutën e 6 shtesë, kampioni rrëmben pikën

Ligue 1

Në minutën e 6 shtesë, kampioni rrëmben pikën

08/08/21 @ 23:01

TË DREJTAT TELEVIZIVE

Superliga, Liga e Parë A e B dhe Kupa e Kosovës, për 600 mijë euro

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Superliga, Liga e Parë A e B dhe Kupa e Kosovës, për 600 mijë euro

09/08/21 @ 14:38

MIQËSORE

Llapi e Ferizaj, barazojnë në miqësore

FFK Superliga

Llapi e Ferizaj, barazojnë në miqësore

07/08/21 @ 22:04

MIQËSORE

Drita triumfon ndaj Vjosës në miqësore

FFK Superliga

Drita triumfon ndaj Vjosës në miqësore

07/08/21 @ 21:06

SUPERLIGA

Ballkani kthehet nga Turqia

FFK Superliga

Ballkani kthehet nga Turqia

05/08/21 @ 20:36

GJILANI

Gjilani zyrtarizon sulmuesin e Teutës

FFK Superliga

Gjilani zyrtarizon sulmuesin e Teutës

05/08/21 @ 17:55

TRANSMETIMI

E njëjta kompani merr të drejtat për Superligë e Ligë të Parë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

E njëjta kompani merr të drejtat për Superligë e Ligë të Parë

05/08/21 @ 17:30

LLAPI

Festim Alidema rikthehet te Llapi

FFK Superliga/Transfere

Festim Alidema rikthehet te Llapi

05/08/21 @ 17:24

SUPERKUPA

Superkupa e Kosovës me VAR, dihet edhe data

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Superkupa e Kosovës me VAR, dihet edhe data

05/08/21 @ 17:11

FFK

Eroll Salihu jep dorëheqje

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Eroll Salihu jep dorëheqje

05/08/21 @ 16:33

FFK

Propozohet formimi i Ligës U21

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Propozohet formimi i Ligës U21

04/08/21 @ 14:29


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga