Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA TALK

Inter - Dzeko, arrihet marrëveshja

Inter - Dzeko, arrihet marrëveshja


9 August, 2021 @13:21

Edin Dzeko pritet të jetë zëvendësues i Romelu Lukakut në sulmin e Interit. Sipas raporteve të fundit të mediave italiane, sulmuesi boshnjak i Romës ka arritur marrëveshje në princip me neroazzurrët dhe brenda dy ditëve pritet t’i kryejë testet mjekësore, para se të bëhet lojtar i ri i kampionit të Italisë, Inter.

La Gazzeta dello Sport bën të ditur gjithashtu se boshnjaku ka arritur marrëveshje dy-vjeçare me ekipin nga Milanoja.

Por, ka theksuar gazeta më tej, më e rëndësishmja është marrëveshja mes klubeve. Nëse Roma nuk dakordohet me ofertën e Interit, atëherë gjithçka pritet të bie poshtë.

Në anën tjetër, përfoljet për interesimin e Chelseat për të marrë sulmuesin belg të Interit, Romelu Lukaku, ende vazhdojnë.


HELVETIKËT

Zvicra zyrtarizon përzgjedhësin e ri

Kualifikimet për Botëror/International/Transfere

Zvicra zyrtarizon përzgjedhësin e ri

09/08/21 @ 12:38

LIGUE 1

Në minutën e 6 shtesë, kampioni rrëmben pikën

Ligue 1

Në minutën e 6 shtesë, kampioni rrëmben pikën

08/08/21 @ 23:01

LIONEL MESSI

Lamtumira me lot

La Liga

Lamtumira me lot

08/08/21 @ 12:33

E FUNDIT

KF Dardana kundër fuzionimit me KF Vushtrrinë

FFK Liga e parë

KF Dardana kundër fuzionimit me KF Vushtrrinë

08/08/21 @ 09:49

LIGUE 1

PSG me vështirësi ndaj Troyes

Ligue 1

PSG me vështirësi ndaj Troyes

07/08/21 @ 22:59

SUPERKUPA

PSV deklason kampionin Ajax, fiton Superkupën

International

PSV deklason kampionin Ajax, fiton Superkupën

07/08/21 @ 22:25

SERIE A

Merih Demiral transferohet te Atalanta

Serie A

Merih Demiral transferohet te Atalanta

06/08/21 @ 19:42

MIQËSORE

Giroud debuton me gol te Milani

Serie A/International

Giroud debuton me gol te Milani

31/07/21 @ 23:11

SPURS

Largon Alderweireldin për t’i hapur rrugë mbrojtësit të Atalantës

Premier League/Serie A/International/Transfere

Largon Alderweireldin për t’i hapur rrugë mbrojtësit të Atalantës

28/07/21 @ 01:31

MIQËSORE

Vojvoda startues, Torino barazon në miqësore

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vojvoda startues, Torino barazon në miqësore

27/07/21 @ 19:03

MEDIA TALK

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

Premier League/Serie A/Transfere

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

26/07/21 @ 11:39

ZYRTARE

Portieri i Atalantas përforcon Tottenhamin

Premier League/Serie A/Transfere

Portieri i Atalantas përforcon Tottenhamin

24/07/21 @ 11:43

MEDIA TALK

Granit Xhaka te Roma, afër fundit

Premier League/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Granit Xhaka te Roma, afër fundit

23/07/21 @ 09:14

BRAHIM DIAZ

Dhjetëshja e re e Milanit

Serie A/La Liga/Transfere

Dhjetëshja e re e Milanit

19/07/21 @ 20:22

SHQIP NË BOTË

Andi Hoti - qendërmbrojtësi i Kosovës nënshkruan me Interin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Andi Hoti - qendërmbrojtësi i Kosovës nënshkruan me Interin

19/07/21 @ 15:26

LAZIO

Miqësoren Sarri e nis me Strakoshën, Hysajn e Muriqin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Miqësoren Sarri e nis me Strakoshën, Hysajn e Muriqin

17/07/21 @ 18:04


 
Të gjitha lajmet nga Serie A