Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGUE 1

Në minutën e 6 shtesë, kampioni rrëmben pikën

Në minutën e 6 shtesë, kampioni rrëmben pikën


8 August, 2021 @23:01

Kampioni aktual i Francës, Lille, shpëtoi pikën në minutën e gjashtë shtesë me sulmuesin turk Burak Yilmaz.

Në ndeshjen e parë të stinorit, Lille barazoi me Metzin 3-3.

Lille së pari kaloi në epërsi përmes Botman në minutën e 23’, më pas pësoi 3 gola nga Centonze 31’,52’ dhe Udol 41’.

Kampioni e ngushtoi epërsinë me zëvendësuesin Ikone 81’, kurse pikën e shpëtoi Yilmaz në minutën e gjashtë shtesë të ndeshjes.

Lille në xhiron e dytë do të përballet me Nice.


 
Të gjitha lajmet nga Ligue 1