Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGUE 1

Në minutën e 6 shtesë, kampioni rrëmben pikën

Në minutën e 6 shtesë, kampioni rrëmben pikën


8 August, 2021 @23:01

Kampioni aktual i Francës, Lille, shpëtoi pikën në minutën e gjashtë shtesë me sulmuesin turk Burak Yilmaz.

Në ndeshjen e parë të stinorit, Lille barazoi me Metzin 3-3.

Lille së pari kaloi në epërsi përmes Botman në minutën e 23’, më pas pësoi 3 gola nga Centonze 31’,52’ dhe Udol 41’.

Kampioni e ngushtoi epërsinë me zëvendësuesin Ikone 81’, kurse pikën e shpëtoi Yilmaz në minutën e gjashtë shtesë të ndeshjes.

Lille në xhiron e dytë do të përballet me Nice.


LIONEL MESSI

Lamtumira me lot

La Liga

Lamtumira me lot

08/08/21 @ 12:33

E FUNDIT

KF Dardana kundër fuzionimit me KF Vushtrrinë

FFK Liga e parë

KF Dardana kundër fuzionimit me KF Vushtrrinë

08/08/21 @ 09:49

LIGUE 1

PSG me vështirësi ndaj Troyes

Ligue 1

PSG me vështirësi ndaj Troyes

07/08/21 @ 22:59

SUPERKUPA

PSV deklason kampionin Ajax, fiton Superkupën

International

PSV deklason kampionin Ajax, fiton Superkupën

07/08/21 @ 22:25

MIQËSORE

Llapi e Ferizaj, barazojnë në miqësore

FFK Superliga

Llapi e Ferizaj, barazojnë në miqësore

07/08/21 @ 22:04

GALATASARAY ZYRTARIZON BLERJEN E ICARDIT

Galata arrin marrëveshje me PSG, zyrtarizon Icardin

Ligue 1/International/Transfere

Galata arrin marrëveshje me PSG, zyrtarizon Icardin

30/07/23 @ 14:01

E FUNDIT

Luis Enrique te Paris St Germain

Champions League/Ligue 1/Transfere

Luis Enrique te Paris St Germain

05/07/23 @ 17:07

MBYLLET AVENTURA E GIRESSE ME KOSOVËN

6 ndeshje radhazi pa fitore, FFK shkarkon Alain Giressin

Kualifikimet për Evropian/Kosova/Ligue 1/International/Transfere

6 ndeshje radhazi pa fitore, FFK shkarkon Alain Giressin

20/06/23 @ 15:11

DREJT KAMPIONIT TË ITALISË

Trajneri i PSG-së do të nënshkruan me Napolin

Champions League/Serie A/Ligue 1/Transfere

Trajneri i PSG-së do të nënshkruan me Napolin

15/06/23 @ 14:20

EDONI SHKËLQEN

Edon Zhegrova shkëlqen, sjell fitoren e Lille

Ligue 1

Edon Zhegrova shkëlqen, sjell fitoren e Lille

02/04/23 @ 15:32

MEDIA TALK

Premier League me fuqi të frikshme, rrezikon ligat tjera

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

Premier League me fuqi të frikshme, rrezikon ligat tjera

03/02/23 @ 00:52

MUGNON NË CHAMPIONS

Ndaj Bayernit, pa Mbappen

Champions League/Bundesliga/Ligue 1

Ndaj Bayernit, pa Mbappen

02/02/23 @ 16:31

THYEN REKORDIN E OLAYINKËS

Xhuliano Skuka - rekord transferi nga Superiorja

FSHF Kategoria Superiore/Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Xhuliano Skuka - rekord transferi nga Superiorja

24/01/23 @ 14:02

PAS REKOMANDIMIT TË KOMISIONIT TË ETIKËS

Pas presionit, dorëhiqet Noël Le Graët

Kualifikimet për Evropian/Ligue 1/Transfere

Pas presionit, dorëhiqet Noël Le Graët

11/01/23 @ 18:22

I KËRKOHET DORËHEQJA

Kreut të Federatës së Francës i kërkohet dorëheqja pas komenteve ndaj Zidane-it

Kualifikimet për Evropian/Ligue 1/International

Kreut të Federatës së Francës i kërkohet dorëheqja pas komenteve ndaj Zidane-it

11/01/23 @ 00:23


 
Të gjitha lajmet nga Ligue 1