Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TË DREJTAT TELEVIZIVE

Superliga, Liga e Parë A e B dhe Kupa e Kosovës, për 600 mijë euro

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

Superliga, Liga e Parë A e B dhe Kupa e Kosovës, për 600 mijë euro


9 August, 2021 @14:38

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) sot edhe zyrtarisht ka konfirmuar shitjen e të drejtave televizive për kompaninë ArtMotion & KlanKosova për sezonin 2021/22.

Publikuar me një foto të kreut të FFK-së, Agim Ademi dhe zyrtarit të lartë të mediumit në fjalë, Alaudin Hamiti, duke shtypur vulat në kontratat e nënshkruara, FFK ka shkruar se vlera e kontratës është 600 mijë euro.

FFK ka bërë të ditur gjithashtu se 450 mijë euro kanë kushtuar të drejtat për ndeshjet e Superligës, ndërsa 150 mijë euro për ato të Ligave të Para, A dhe B. Ndërsa i është dhënë edhe e drejta e transmetimit të ndeshjeve të Kupës së Kosovës!

Agim Ademi

Shumat, sipas ligave, i ndahen proporcionalisht të gjitha skuadrave pjesëmarrëse në këto liga.

Përndryshe deri tash edhe Kupa e Kosovës ka pasur shpërblim të vetin, derisa emërohej Digitalb Kupa e Kosovës, por tash e tutje nuk është bërë e ditur se a do të përfitojë fituesi e ndoshta edhe finalisti i Kupës së Kosovës, duke ditur që është gara më masive e futbollit.


BARCELONA

Aguero 10 javë jashtë fushave

La Liga

Aguero 10 javë jashtë fushave

09/08/21 @ 14:24

MEDIA TALK

Chelsea para rekord-transferit

Premier League/Transfere

Chelsea para rekord-transferit

09/08/21 @ 13:51

MEDIA TALK

Inter - Dzeko, arrihet marrëveshja

Serie A/Transfere

Inter - Dzeko, arrihet marrëveshja

09/08/21 @ 13:21

HELVETIKËT

Zvicra zyrtarizon përzgjedhësin e ri

Kualifikimet për Botëror/International/Transfere

Zvicra zyrtarizon përzgjedhësin e ri

09/08/21 @ 12:38

LIGUE 1

Në minutën e 6 shtesë, kampioni rrëmben pikën

Ligue 1

Në minutën e 6 shtesë, kampioni rrëmben pikën

08/08/21 @ 23:01

LIONEL MESSI

Lamtumira me lot

La Liga

Lamtumira me lot

08/08/21 @ 12:33

E FUNDIT

KF Dardana kundër fuzionimit me KF Vushtrrinë

FFK Liga e parë

KF Dardana kundër fuzionimit me KF Vushtrrinë

08/08/21 @ 09:49

LIGUE 1

PSG me vështirësi ndaj Troyes

Ligue 1

PSG me vështirësi ndaj Troyes

07/08/21 @ 22:59

PAS DEKLARATAVE

Për deklaratë, gjobë për Dallkun

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Për deklaratë, gjobë për Dallkun

20/05/21 @ 12:26

KUPA E KOSOVËS

Dominimi vazhdon, KFF Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

Kupa e Kosovës

Dominimi vazhdon, KFF Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

19/05/21 @ 19:03

KUPA E KOSOVËS

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

Kupa e Kosovës

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

17/05/21 @ 20:35

PAS TRIUMFIT

Batatina: Asnjë trofe s’do të jetë më interesant

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Batatina: Asnjë trofe s’do të jetë më interesant

13/05/21 @ 00:18

PAS NDESHJES

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim

13/05/21 @ 00:07

KUPA E KOSOVËS

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

Kupa e Kosovës

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

12/05/21 @ 23:56

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

Kupa e Kosovës

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

12/05/21 @ 19:56

KUPA E KOSOVËS

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

12/05/21 @ 11:30

STATS

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës që nga paslufta

Kupa e Kosovës

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës që nga paslufta

11/05/21 @ 16:57

KUPA E KOSOVËS

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës

11/05/21 @ 16:30


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës