Të gjitha lajmet

JUVE

Bianconeri, Llorente 14

REUTERS

Bianconeri, Llorente 14

1 July, 2013 @22:23

Sulmuesi i përfaqësueses spanjolle, Fernando Llorente, që u transferua në Juventus pritet të merr fanellën me numër 14 te bianconerët. 

Ai u vonua për 90 minuta në aeroport dhe u prit nga rreth 50 tifozë të Juventusit aty. Tani më ish sulmuesi i Athletic Bilbaos, 28 vjeçari Llorente, do të prezentohet për media nesër pasdite ndërsa spekulohet nga mediat italiane se do të bart fanellën me numër 14 të Zonjës së Vjetër nga Torino. KOLAROV

Juve dhe Galata në luftë

REUTERS

1 July, 2013 @15:04

Krahmbrojtësi i Manchester Cityt, Aleksandar Kolarov, është i lidhur me një kalim të mundshëm në Serie A, ndërsa kalimi te…

BARÇA

Operohet Neymar!

REUTERS

1 July, 2013 @14:42

Sulmuesi fantastik brazilian, Neymar, që e mbylli Kupën e Konfederatave si lojtar më i mirë i turneut dhe fitues i…

ROSSONERI

Honda pranon Milanin

REUTERS

1 July, 2013 @12:40

Corriere dello Sport ka raportuar sot se Milan ka arritur marrëveshje me CSKA-në e Moskës si dhe me futbollistin e…

MAN UTD

Moyes në stërvitje

Man Utd Official

1 July, 2013 @11:41

Trajneri i ri i Manchester United, David Moyes, sot ka arritur në stërvitjen e parë zyrtare të ekipit nga Old…

IKER MUNIAIN

Muniain pranë Serie A-së

14 November, 2018 @11:53

Njëri ndër lojtarët më të mirë të Athletic Bilbaos, Iker Muniain, në fund të këtij stinori do të mbetet lojtar…

MILAN - JUVENTUS

Juventus fitimtar në San Siro

11 November, 2018 @22:38

Juventus ka dalë i suksesshëm edhe nga një derbi. Kësaj radhe viktima e bianconerëve nga Torino ka qenë Milan i…

ATALANTA - INTER

Dyshja shqiptare në formë, ndalet seria e Interit

11 November, 2018 @14:31

Në ndeshjen e parë të ditës së sotme në Serie A, Atalanta ka shënuar fitore 4-1 në Bergamo ndaj Interit.…

5 PËR VIKEND

4 superderbi evropianë dhe 1 latin

9 November, 2018 @14:13

Katër super-derbi nga ligat evropiane dhe një tjetër që vjen nga Argjentina e largët për t'u kënaqur këtë fundjavë me…

ARSENE WENGER

S’është shaka, është pranë Milanit

5 November, 2018 @23:49

Raportet e fundit nga mediat franceze bëjnë të ditur se Arsene Wenger është shumë afër marrëveshjes për t'u bërë trajner…

Të gjitha lajmet nga Serie A