Të gjitha lajmet

SKËNDERBEU 1-0 FLAMURTARI

Bregu rrënon Flamurtarin, e dyta me radhë në 2020 për Skënderbeun

Foto: KFSkenderbeu/fb

Bregu rrënon Flamurtarin, e dyta me radhë në 2020 për Skënderbeun

25 January, 2020 @16:11

Mendohej se do të ishte sfidë e lehtë, por ekipi korçar është dashur të pres 90 minuta për të shënuar gol në përballje ndaj Flamurtarit për t’i siguruar tri pikët!

Skënderbeu ka mposhtur Flamurtarin në Korçë sot, 1-0, duke e fituar ndeshjen me golin e Dejvi Bregut në minutën e 90-të të takimit, pas një tollovie në zonë të rreptësisë vlonjate.

Fitorja ngrit Skënderbeun mbi Vllazninë momentalisht, derisa Flamurtari ende s’ka bërë hapin e duhur për të shpresuar në mbijetesë.

Goli i Bregut on Vidnews.

 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga