Të gjitha lajmet

BRESCIA 0-1 MILAN

Përsëri Rebić i sjell pikët e plota Milanit

Foto: ACMilan/fb

Përsëri Rebić i sjell pikët e plota Milanit

24 January, 2020 @22:52

Sulmuesi kroat, Ante Rebić, përsëri është treguar vendimtar për rossonerët.

Ai ka shënuar golin e vetëm të ndeshjes ndaj Brescias sot për fitoren 0-1 në Mario Rigamonti, duke sjellë gëzim të jashtëzakonshëm te udhëtuesit rossonerë.

TABELA AKTUALE

Përndryshe, Milan ka aktualisht serinë më të mirë të stinorit si ekip, duke shënuar të katërtën fitore me radhë në të gjitha garat, 3 në Serie A dhe tjetra në Kupë.

Për Brescian në 20 minutat e fundit të ndeshjes u inkuadrua mesfushori i kombëtares shqiptare, Emanuele Ndoj.

 

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

UDINESE - INTER

Interi me Lukakun vazhdon ndjekjen

2 February, 2020 @22:55

Me dy golat e shënuara nga ylli belg, Romelu Lukaku, Interi e mposhti Unidesen me rezultat 0-2. Golat erdhën në…

Të gjitha lajmet nga Serie A