Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TOTTENHAM - SOUTHAMPTON

Broja gol, Southampton i shkakton humbjen e parë Contes si vendas

Foto: premierleague.com

Broja gol, Southampton i shkakton humbjen e parë Contes si vendas


9 February, 2022 @22:54

Che Adams shënoi golin e vonshëm që solli fitoren e Southamptonit me rikthim ndaj Tottenhamit, për fitoren e madhe 2-3 [Bednarek 18ag., Heung-Min 70 — Broja 23, Elyounoussi 79, Adams 82].

Ndërsa sulmuesi i Shqipërisë, Armando Broja, ka shënuar golin e parë dhe të barazimit për ekipin e tij, ndërsa të gjashtin për të në Premier Ligë.

Broja ka qenë në fushë për 90-minuta, derisa në kohën shtesë ia lëshoi vendin ish-yllit të Arsenalit Theo Walcott.

GOLI I ARMANDO BROJA

Me këtë fitore, Southampton ka dalë në pozitën e dhjetë të renditjes tabelare duke i dhënë goditje Tottenhamit në luftë për TOP 4.

 


 
Të gjitha lajmet nga Premier League