Të gjitha lajmet

SHKËNDIJA

Bruno Dita nënshkruan me Shkëndijën

FOTO / Shkëndija

Bruno Dita nënshkruan me Shkëndijën

31 July, 2020 @18:18

Ish-mesfushori i Skënderbeut, Bruno Dita, është transferuar te skuadra e Shkëndijës.

Dita ka nënshkruar një kontratë dy vjeçare me Shkëndijën, derisa në lidhje me transferimin e tij ka thënë se rol të rëndësishim në kalim e tij te skuadra e Shkëndijës ka luajtur pjesëmarrja e skuadrës çdo vjet në garat evropiane.

Mefushori defansiv Dita, gjatë karrierës së tij ka luajtur te skuadrat: Dinamo Tirana, Besa Kavajë, Teuta Durrës dhe Skënderbeu.

Ai ishte njëri ndër futbollsitët më të mirë të Kategorisë Superiore të Shqipërisë.

MEDIA TALK

Edhe Leicester kërkon Muriqin

29 July, 2020 @15:45

Sipas njoftimeve të fundit nga mediat britanike, edhe Leicester City ka vënë në radar futbollistin e Kosovës, Vedat Muriqi. …

DINAMO

Lucescu kthehet përsëri te Kievi

28 July, 2020 @13:43

Trajneri rumun, Mircea Lucescu, pesë ditë më parë ishte emëruar zyrtarisht te Dinamo Kievi. Lucescu dje nuk e kishte përballuar…

MIRCEA LUCESCU

Presioni i tifozëve bën që për 4 ditë ta lë punën

Foto: DynamoKiev/fb

27 July, 2020 @22:45

Trajneri rumun, Mircea Lucescu, që katër ditë më parë u emërua zyrtarisht trajner i Dinamos së Kievit, sot ka dhënë…

MBROJTËSI KROAT

Lovren nga kampioni i Anglisë te kampioni i Rusisë

27 July, 2020 @14:39

Mbrojtësi kroat, Dejan Lovren, është transferuar te skuadra ruse, Zenit. Zeniti ka arritur marrëveshje…

NË ZAGREB

Kastrati e Uzuni me shokë, historik me Lokomotivën

Foto: LokomotivaZagreb/fb

26 July, 2020 @13:41

Lirim Kastrati, Myrto Uzuni dhe bashkëlojtarët tjerë shqiptarë të Lokomotivës së Zagrebit - kanë arritur suksesin më të madh në…

Të gjitha lajmet nga International