Të gjitha lajmet

BISEDIMET LAZIO - FENERBAHCE

Caicedo, Bastos + miliona për Muriqin

Caicedo, Bastos + miliona për Muriqin

20 August, 2020 @12:34

Bisedimet ndërmjet Fenerbahçes dhe Lazios lidhur me transferimin e Vedat Muriqit në ekipin romak, kanë ardhur në një fazë tjetër.

Edhe pse transferi i sulmuesit të Kosovës duket punë e kryer, sipas së përditshmes Takvim, Fenerbahçe ka refuzuar ofertën prej 16+3 milionë eurove që të pagohet në këste në tre vitet e ardhshme.

Dhe si kundër-përgjigje kësaj oferte të Lazios i kanë kërkuar dy futbollistët e saj dhe 15 milionë euro, për ta liruar Muriqin.

Muriqi

Felipe Caicedo dhe Jacinto Bastos janë dyshja e lojtarëve që po i kërkon Fenerbahçe si dhe shumën prej 15 milionë eurove për ta liruar kosovarin drejt Romës.

Në anën tjetër, Lazio ka kërkuar afat një-javor për të shqyrtuar një mundësi të tillë të kryerjes së transferit.

VEDAT MURIQI

Fener-Lazio ende bëjnë “pazar” për Muriqin

18 August, 2020 @11:25

Sipas të përditshmes turke, Aksham, negociatat ndërmjet Fenerbahçes dhe Lazios për Vedat Muriqin janë ende duke vazhduar. E tëra…

EKSKLUZIVE

Liria pret të përfitojë nga shitja e Muriqit

Vedat Muriqi duke festuar golin te Liria/ TOPSPORTI/ D. S.

14 August, 2020 @12:34

Pas përfoljes për një transferim rreth 20 milionësh të Vedat Muriqit drejt Lazios nga Fenerbahçeja, shumë klube kanë filluar…

PËRFITUESIT NGA TRANSFERI

Muriqi pasuron ish-klubet e tij

14 August, 2020 @11:38

Sulmuesi 26 vjeçar i Kosovës, Vedat Muriqi, me transferimin e tij që pritet të zyrtarizohet këto ditë, do të pasurojë…

MEDIA

Mbrojtësi i Kosovës te Atalanta?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 August, 2020 @22:07

Një lajm interesant vjen sonte në lidhje me mbrojtësin e Kosovës, Mërgim Vojvodën. Sipas gazetarit të Supersport, Arlind Sadiku, Vojvoda…

VEDAT MURIQI

Vedat Muriqi te Lazio!

13 August, 2020 @20:12

Skuadra italiane, Lazio, është pranë zyrtarizimit të yllit kosovar, Vedat Muriqit. Fenerbahçe ka pranuar ofertën prej 20 milionë euro…

Të gjitha lajmet nga Serie A