Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS 2019/20

Caktohen grupet për Kupën e Kosovës

Foto: FBK

Caktohen grupet për Kupën e Kosovës

Teksti: FBK

8 November, 2019 @15:31

Të premten në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është hedhur shorti për Kupën e Kosovës në basketboll, në të dyja konkurrencat.

Në konkurrencën e meshkujve janë katër grupe A, B, C dhe D me nga shtatë skuadra.

Grupin A janë: Rahoveci, Trepça, Lipjani, Vushtrria, AS Prishtina, Dukagjini dhe Fushë Kosova.

Grupin B janë: Bashkimi, Feronikeli, Vëllaznimi, Drita, Borea, United Basketball dhe Gjakova.

Grupin C janë: Prishtina, Ylli, New Basket, K Prishtina, AS Kastrioti, Mega Sport dhe Sfera.

Grupin D janë: Peja, Prizreni, Istogu, Prishtina e Re, Kaçaniku, Ylli B dhe Llapi.

Ndërkohë, në konkurrencën e femrave,

Grupin A janë: Bashkimi, Penza, Vëllaznimi, Drita, Vushtrria dhe Sfera.

Grupin B janë: Prishtina, Kastrioti, Trepça, K Prishtina, United Basketball dhe Ylli.

Ndeshjet e para në konkurrencën e meshkujve do të zhvillohen më 12/15 nëntor.

Xhiroja 1

Vushtrria - Fushë Kosova
AS Prishtina - Dukagjini
Drita - Gjakova
Borea - United Basketball
Kerasan Prishtina - Sfera
AS Kastrioti - Megasport
Prishtina e RE - Llapi
Kaçaniku - Golden Eagle Ylli.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (9)

8 November, 2019 @14:50

TopSporti.com ka zgjedhur më të mirët e xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës në basketboll. Në pesëshen e zgjedhur…

RAHOVECI

Rahoveci zyrtarizon të huajin e pestë

FOTO / KB Rahoveci

8 November, 2019 @11:10

Lideri aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Rahoveci, para pak çastesh e zyrtarizoi të hujin e pestë të skuadrës,…

PEJA - RAHOVECI

Rahoveci mposht Pejën, vazhdon kryesimin

FOTO / Korniza Studio

7 November, 2019 @21:18

Nënkampioni i Superligës, Rahoveci, duke e mposhtur Pejën me rezultat 75-83, ka vazhduar të jetë në krye të tabelës. …

FERONIKELI - BASHKIMI

Bashkimi në formë, e katërta rresht

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

7 November, 2019 @20:52

Ekipi prizrenas Bashkimi vazhdoi formën e mirë edhe në ndeshjen kundër Feronikelit. Djelmoshat e trajnerit Illmen Bajra, pjesën e parë…

LIPJANI - TREPÇA

100 pikëshi i parë i Trepçës, Lipjani ende pa fitore

6 November, 2019 @20:57

Ndeshja hapëse e xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës në basketboll në mes të Lipjanit dhe Trepçës, përfundoi me…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga