Të gjitha lajmet

4 POTS OF CHAMPIONS 2019/20

Caktohen vazot e Ligës së Kampionëve 2019/20

Caktohen vazot e Ligës së Kampionëve 2019/20

27 May, 2019 @15:05

Me përfundimin e stinorit në Serie A dhe konfirmimin e ekipeve të fundit pjesëmarrëse, sot janë qartësuar vazot e shortit për fazën grupore të Ligës së Kampionëve.

Kështu, në vazon e parë janë renditur: Barcelona, Manchester City, Juventus, Bayern Munich, Paris Saint-Germain, Zenit Saint-Petersburg, Liverpool/Tottenham, Chelsea/Arsenal.

Vazo 2: Real Madrid, Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Napoli, Shakhtar Donetsk, Liverpool/Tottenham.

Vazo 3: Benfica, Bayer Leverkusen, Red Bull Salzburg, Valencia, Inter.

Vazo 4: Lokomotiv Moska, Racing Genk, Galatasaray, RB Leipzig, Atalanta, Lille.

Këtyre skuadrave do t’i bashkangjiten edhe gjashtë skuadra që do të marrin biletën nga PlayOffi i garës.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga