Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJASAT PËR TROFE!

Dalin shifrat, bastoret përcaktojnë favoritët për Champions League

Dalin shifrat, bastoret përcaktojnë favoritët për Champions League


6 September, 2023 @15:55

Si zakonisht, para se të nis faza grupore bastoret e ndryshme botërore përcaktojnë mundësinë e bastit për të qëlluar fituesin e Ligës së Kampionëve 2023/24.

Sot, një numër i madh i bastoreve, pas shortit të javës së kaluar, ka përcaktuar kuotat për të gjithë pjesëmarrësit aty, sipas gjasave që kanë për të fituar trofeun më të rëndësishëm të futbollit evropian.

E në TOP-3 për trofe janë futur, kampioni aktual Manchester City, që është edhe favoriti më i madh, ndërsa pas tyre vjen Bayern dhe Real Madrid. Sipas mesatareve, lista e poshtëshënuar.

KOUTAT E SKUADRAVE PËR TË FITUAR TROFEUN:

2.7 - Manchester City

5.5 - Bayern Munchen

7.6 - Real Madrid

9.4 - Arsenal

13 - Barcelona

14 - PSG

17 - Manchester United

21 - Newcastle United

22 - Atletico Madrid, Inter, Napoli

30 - Milan

40 - Borussia Dortmund

45 - Benfica

50 - Leipzig

70 - Lazio, Sevilla

80 - Porto

90 - Real Sociedad

120 - Feyenoord, Lens, PSV, Union Berlin

200 - Galatasaray, Braga, Celtic, Salzburg

400 - Antëerp, Zvezda, Shakhtar.


 
Të gjitha lajmet nga Champions League