Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

REAL MADRID - CELTA VIGO

Camavinga debuton me gol, Reali fiton me përmbysje

Camavinga debuton me gol, Reali fiton me përmbysje


13 September, 2021 @0:15

Në ndeshjen e parë në “Santiago Bernabeu” të renovuar, Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Celta Vigos.

“Mbretërit” ishin dy herë në disavantazh, 0-1 e 1-2, por në fund përmbysën gjithçka dhe fituan 5-2 (Benzema 3x, Vinicius Junior, Camavinga / Mina, Cervi).

Në këtë ndeshje debutoi edhe transferi më i ri, mesfushori Camavinga, i cili shënoi 6 minuta pas inkuadrimit në lojë.

Me këtë fitore, Reali ka 10 pikë dhe ndodhet në krye të ligës, me pikë të barabarta me Valencian e Atleticon.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga