Të gjitha lajmet

REAL MADRID - SEVILLA

Casemiro në formë, Reali lider!

Casemiro në formë, Reali lider!

18 January, 2020 @17:55

Pas triumfit në Superkupën e Spanjës, Reali ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e La Ligës ndaj Sevillës në shtëpi.

Pjesa e parë kaloi me një vendim të VAR-it në favor të Real Madridit që krijoi shumë diskutime, e më pas fitorja e madrilenëve erdhi në pjesën e dytë.

Dy herë në listën e golashënuesve u shënua Casemiro, i cili shënoi në minutat 57’ e 69’, për t’ia siguruar fitoren skuadrës së tij. Në anën tjetër për Sevillën golshënues i vetëm sot ishte Luuk de Jong (64’) dhe ndeshja u mbyll me rezultatin final 2-1.

Fitorja e shënuar sot bën që Reali momentalisht të jetë në krye të tabelës, me Barcelonën që ndeshjen e xhiros nuk e ka zhvilluar ende. Ndërkohë, Sevilla edhe këtë sezon do të luftojë për top4.

 

 

PARA ZYRTARIZIMIT

Quique Setien, trajner i ri i Barcelonës

Fotot: MundoDeportivo

13 January, 2020 @21:16

Disfata në Superkupë ishte vendimtare. Bordi i Barcelonës më në fund vendosi “të shpëtonte” nga periudha e Ernesto Valverdes në…

SUPERCOPA d'ESPANA

Reali fiton Superkupën pas penalltive

12 January, 2020 @21:45

Real Madrid i drejtuar nga Zinedine Zidane-i ka arritur të fitojë trofeun e parë të vitit 2020 në Spanjë, duke…

BARCELONA

Shtohen problemet, Suarez do të operohet

11 January, 2020 @16:58

Sulmuesi uruguajan i Barcelonës, Luis Suarez, do të hyjë në operim nesër dhe katalonasit nuk do të mund të llogarisin…

BARCELONA 2-3 ATLETICO MADRID

Simeone mohon El Clasicon, derbi madrilen në finale

Foto: Atletico/fb

9 January, 2020 @22:30

Në finalen e Superkupës së Spanjës, nuk do të jetë asnjë ekip që ka fituar trofe në stinorin e kaluar…

SUPERCOPA DE ESPANA

Dinakëria e Kroosit hap rrugë, mjeshtëria e Modricit siguron finalen e Superkupës

Foto: RealMadrid/fb

8 January, 2020 @23:41

Gjermani Toni Kroos i ka hapur rrugë për finale të Superkupës Real Madridit sonte, të cilët mposhtën Valencian 3-1 në…

Të gjitha lajmet nga La Liga