Të gjitha lajmet

DERI KUR SHTYHEN NDESHJET!

Ceferin paralajmëron anulimin e Championsit dhe Europa Ligës

Ceferin paralajmëron anulimin e Championsit dhe Europa Ligës

5 April, 2020 @22:34

Kreu i UEFA-së, slloveni Aleksander Ceferin, ka bërë të ditur sot se dy garat më të rëndësishme të UEFA-së, Liga e Kampionëve dhe Europa Liga, mund të anulohen këtë stinor, nëse telashet me coronavirus kapin muajin shtator!

Të dyja garat janë të pezulluara aktualisht deri në një njoftim tjetër.

ZDF Sportstudio Ceferin ka thënë qartë, “Ne nuk mund të luajmë në shtator ose tetor sezonin 2019/20. Nëse autoritetet s’na lejojnë të luajmë deri në muajt e verës, më tutje s’mundemi as ne.”

Sa i përket mundësive tjera për zhvillimin e ndeshjeve Ceferin ka theksuar se më mirë është që ndeshjet të zhvillohen, nëse krijohen kushte, pa publik dhe njerëzit t’i shohin ato përmes TV-ve sesa mos të luhen hiq.

“Njerëzve u duhet futbolli dhe e duan atë sepse sjell energji pozitive në shtëpitë e tyre,” ka shtuar njëshi i futbollit evropiann.

UEFA ZYRTARIZON

UEFA pezullon finalet e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës

23 March, 2020 @19:17

Para pak çastesh UEFA edhe zyrtarisht ka bërë të ditur se ka pezulluar për një datë të pacaktuar finalet e…

UEFA

Propozohet data për fundin e stinorëve dhe finalen e Ligës së Kampionëve

17 March, 2020 @13:58

Në mbledhjen e UEFA-së sot është propozuar që të gjitha kampionatet kombëtare në Evropë të përfundojnë deri më 28 qershor…

MEDIA TALK

Para takimit, UEFA planifikon mini-turne për fituesin e Champions dhe Europa Ligës

16 March, 2020 @20:45

Një mini-turne pritet të vendos fituesin e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës, që po shihet si opsion i UEFA-së…

BERGAMO

Atalanta në karantinë, pasi lojtari i Valencias del pozitiv

15 March, 2020 @21:25

Skuadra e Atalantës që arriti sukses historik duke e eliminuar Valencian nga Liga e Kampionëve dhe siguroi çerekfinalen e garës,…

E FUNDIT

UEFA pezullon ndeshjet e javës së ardhshme

13 March, 2020 @11:35

Në zhvillimet e funndit që po bëhen pas shpërndarjes së pakontrolluar të coronavirusit, UEFA ka bërë të ditur se të…

Të gjitha lajmet nga Champions League