Të gjitha lajmet

DIJON - BREST

Celina 45 minuta në debutim, Dijon mposhtet

TOPSPORTI / A.P

Celina 45 minuta në debutim, Dijon mposhtet

13 September, 2020 @16:50

Në ndeshjen që skuadra e Dijonit e luajti sot ndaj Brestit në Ligue 1, për skuadrën e tij të re ka debutuar Bersant Celina.

Prizrenasi u inkuadrua në lojë me të filluar pjesa e dytë dhe luajti deri në fund, mirëpo nuk arriti ta shpëtojë dot nga humbja skuadrën e tij të re, Dijonin.

Dijon u mposht 0-2 nga mysafirët e Brest, duke bërë kështu që edhe pas 3 xhirove skuadra e re e Celinës të mbetet pa pikë.

ANGERS - REIMS

Minuta për Zenelin e Berishën, Reims pëson nga Angers

13 September, 2020 @16:51

Me rezultat 1-0 është mbyllur ndeshja e luajtur sot mes skuadrave Angers dhe Reims në Ligue 1. Skuadra mysafire, ku…

LENS 1-0 PARIS

Pa yje, PSG e nis stinorin me humbje nga ekipi i ardhur prej Ligue2

10 September, 2020 @23:28

Paris St Germain, nënkampion i Evropës dhe kampion i Francës, ka nisur me humbje stinorin e ri në Ligue 1,…

ZYRTARE

Zyrtarizohet transferimi, Bersant Celina në Ligue 1

TOPSPORTI / A.P

9 September, 2020 @19:35

Tashmë gjithça zyrtare! Bersant Celina që nga sot është lojtar i klubit Dijon të Ligue 1, me transferimin që u…

EKIPI I RI I CELINES

Edhe Bersant Celina në Ligue 1

Foto: E. C/ fb

9 September, 2020 @14:52

Njëri ndër lojtarët më të dalluar të përfaqësueses së Kosovës në dy përballjet e fundit në kuadër të Ligës së…

PËRFITIMET E KLUBEVE NGA SHITJA E FANELLAVE

Si dhe sa përfitojnë ekipet nga fanellat?

8 September, 2020 @16:01

Liverpool nga kjo verë ka kontratë të re të fanellave me Nike. Nga Nike, Liverpool do të marrë 30 milion…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1