Të gjitha lajmet

COACH

Challandes i kënaqur me “luftën” që treguan lojtarët e Kosovës ndaj Greqisë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Challandes i kënaqur me “luftën” që treguan lojtarët e Kosovës ndaj Greqisë

Teksti: koha.net

15 October, 2020 @0:39

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, është shprehur i kënaqur me shpirtin luftarak që kanë treguar futbollistët e Kosovës në përballjen me Greqinë, në Athinë, e që u mbyll baras pa gola.

Pas tri humbjeve rresht, Challandes ka thënë se shpirti luftarak i treguar të mërkurën ishte mesazhi më i mirë kundër formës së treguar së fundmi.

Jam i kënaqur me shpirtin luftarak të treguar sonte. Kjo ishte përgjigja më e mirë. Ka qenë performancë e mirë në përgjithësi”, ka thënë ai pas ndeshjes.

Ai është shprehur i kënaqur edhe me paraqitjet e anësorit Lirim Kastrati, ndërsa ka lavdëruar portierin Aro Muriq që priti penaltinë e Greqisë.

ANALIZA E NDESHJES

Kosova jonë

14 October, 2020 @23:24

Në rolin e kryetarit të FFK-së ka pasur shumë emra – disa që kanë mbajtur gjallë futbollin në të ‘90tat,…

PLAYER RATINGS @ GREECE - KOSOVA

Greqia - Kosova, notat e ndeshjes

14 October, 2020 @23:18

Pas ndeshjes në mes të Greqisë dhe Kosovës, e cila u mbyll me rezultat 0-0, TopSporti.com ka vendosur notat për…

GREQIA - KOSOVA

Pika e dytë, në nëntor lufta për mbijetesë në Ligën C

14 October, 2020 @22:33

Kosova ka marrë pikën e dytë në grupin 3 të ligës c të kombeve, duke barazuar ndaj Greqisë 0-0 në…

LITUANIA - SHQIPËRIA

Përsëri pa gola, e treta ndeshje pa fitore

14 October, 2020 @19:54

Njëjtë si ndaj Kazakistanit, Shqipëria edhe sonte ka luajtur pa gola. Në ndeshjen e saj të katërt në Grupin 4,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Greqia - KOSOVA

14 October, 2020 @19:33

Janë caktuar formacionet zyrtare të Greqisë dhe Kosovës. GREQIA: Vlachodimos, Hatzidiakos, Svarnas, Tzavellas, Giannoulis, Kourbelis, Zeca, Limnios, Bakasetas, Mantalos, Pavlidis. …

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve