Të gjitha lajmet

CHAMPIONS LEAGUE

Champions League, shorti i 1/8 së finales

Champions League, shorti i 1/8 së finales

16 December, 2019 @11:49

Pas përfundimit të fazës grupore, në Nyon të Zvicrës sot janë vendosur çiftet e 1/8 së finales së Champions League.

Shorti ka vendosur që në këtë fazë të garave mes vete të përballen:

Real Madrid vs. Manchester City
Dortmund vs. PSG
Atalanta vs. Valencia
Atletico Madrid vs. Liverpool
Chelsea vs. Bayern Munchen
Lyon vs. Juventus
Tottenham vs. Leipzig
Napoli vs. Barcelona

Ndeshjet e para luhen më 18/19 dhe 25/26 shkurt 2020, kurse kthyeset më 10/11 dhe 17/18 mars 2020.

DERI KUR SHTYHEN NDESHJET!

Ceferin paralajmëron anulimin e Championsit dhe Europa Ligës

5 April, 2020 @22:34

Kreu i UEFA-së, slloveni Aleksander Ceferin, ka bërë të ditur sot se dy garat më të rëndësishme të UEFA-së, Liga…

UEFA ZYRTARIZON

UEFA pezullon finalet e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës

23 March, 2020 @19:17

Para pak çastesh UEFA edhe zyrtarisht ka bërë të ditur se ka pezulluar për një datë të pacaktuar finalet e…

UEFA

Propozohet data për fundin e stinorëve dhe finalen e Ligës së Kampionëve

17 March, 2020 @13:58

Në mbledhjen e UEFA-së sot është propozuar që të gjitha kampionatet kombëtare në Evropë të përfundojnë deri më 28 qershor…

MEDIA TALK

Para takimit, UEFA planifikon mini-turne për fituesin e Champions dhe Europa Ligës

16 March, 2020 @20:45

Një mini-turne pritet të vendos fituesin e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës, që po shihet si opsion i UEFA-së…

BERGAMO

Atalanta në karantinë, pasi lojtari i Valencias del pozitiv

15 March, 2020 @21:25

Skuadra e Atalantës që arriti sukses historik duke e eliminuar Valencian nga Liga e Kampionëve dhe siguroi çerekfinalen e garës,…

Të gjitha lajmet nga Champions League