Të gjitha lajmet

ZYRTARISHT

Chelsea kompleton marrëveshjen me Timo Wernerin

Chelsea kompleton marrëveshjen me Timo Wernerin

18 June, 2020 @11:24

Chelsea ka arritur marrëveshje përfundimisht me lojtarin dhe Leipzigun për të nënshkruar kontratë me futbollistin gjerman, Timo Werner.

Ekipi nga Stamford Bridge do të paguajë 50 milionë euro ekipit gjerman, ndërsa kontrata e Wernerit do të jetë 5-vjeçare me ekipin londinez.

“Futbollisti 24-vjeçar ka arritur marrëveshje me klubin tonë dhe do të përfundojë stinorin me ekipin e tij aktual, pas së cilës do të arrijë në Londër për të kryer testet mjekësore para se të vesh fanellën e Chelseat,” ka bërë të ditur ekipi i kaltër i Londrës sot.

Werner ka qenë lojtari i vetëm që ka arritur të bëj garë me Robert Lewandowskin këtë stinor në Bundesligë, sa i përket numrit të golave të shënuara. Derisa polaku deri tash ka dhënë 31 gola, gjermani që do të bëhet i Chelseat shpejt ka shënuar 26. Asnjë lojtar tjetër në Bundesligë s’ka arritur shifrën e 20 golave të shënuara.

KOLUMNE

Projekti Restart

Foto: premierleague.com

17 June, 2020 @12:45

Premier League po kthehet, me shumë gjëra për tu qartësuar në javët në vijim. Janë dy fronte kryesore – pozita…

DELE ALLI

Një postim “qesharak” për coronën, gjobë dhe suspendim për Allin

Foto: premierleague.com

11 June, 2020 @14:49

Njëri ndër futbollistët më të dalluar të Tottenhamit, Dele Alli, është suspenduar për ndeshjen e radhës në Premier Ligë. …

ENGLISH FOOTBALL LEAGUE

League One dhe Two, i japin fund stinorit

9 June, 2020 @17:19

Pas votimit formal të bërë sot, League One dhe League Two të Anglisë, që sipas radhitjes janë e treta dhe…

VENDIMI I RI

Aprovohen 5 zëvendësime dhe 9 futbollistë në bankën rezervë

4 June, 2020 @15:57

Skuadrat e Premier Ligës angleze në vazhdim të kampionatit 2019/20 do të kenë të drejtë të bëjnë 5 zëvendësime të…

PREMIER LEAGUE

Hera e pestë e testimeve, një lojtar pozitiv në Premier League

3 June, 2020 @18:09

Kur jemi dy javë larg rikthimit të Premier Leagues dhe stërvitjet grupore të ekipeve veçse kanë filluar, testet e lojtarëve…

Të gjitha lajmet nga Premier League