Të gjitha lajmet

GRUPI C

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet


9 December, 2020 @23:42

Derisa Manchester City e Porto nuk kanë pasur dilema për kalim tutje në 16-shen më të mirë në Champions dhe kanë arritur fitore edhe sonte, Olympiacos shkoi në Europa League, pasi që Marseille nuk kishte mundësi të bënte më shumë ndaj ekipit të Pep Guardiolës, për të nxjerrë së paku një pikë për të vazhduar pranverën në Evropë.

Lajmi i mirë te City është rikthimi i Sergio Agueros në ekip pas lëndimit, i cili menjëherë edhe shënoi, derisa City mposhti Marseillen 3-0 [Torres 48, Aguero 77, Sterling 90].

Porto mposhti Olympiacosin në Greqi, 0-2 [Otavio 10p., Uribe 77].

TABELA PËRFUNDIMTARE:

1. Manchester City 16 pikë;
2. Porto 13 pikë;
3. Olympiacos 3 pikë;
4. Marseille 3 pikë.


TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

04/01/21 @ 19:36

PARC DES PRINCES

Shkarkohet Thomas Tuchel

Champions League/Ligue 1/Transfere

Shkarkohet Thomas Tuchel

24/12/20 @ 14:01

DIREKT

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

Champions League

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

14/12/20 @ 11:57

CHAMPIONS DRAW

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

Champions League

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

10/12/20 @ 00:04

GRUPI A

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

Champions League

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

09/12/20 @ 23:25

GRUPI B

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

Champions League

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

09/12/20 @ 23:08

GRUPI D

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

Champions League

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

09/12/20 @ 21:08

VEDOSET

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

Champions League

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

08/12/20 @ 23:55

GRUPI E

Jorginho mban Chelsean pa humbje

Champions League

Jorginho mban Chelsean pa humbje

08/12/20 @ 23:41

GRUPI G

Juventusi tregon fuqinë, kryen grupin si lider

Champions League

Juventusi tregon fuqinë, kryen grupin si lider

08/12/20 @ 23:25


Të gjitha lajmet nga Champions League