Të gjitha lajmet

1/8: CITY - BASEL

Cityt i prishet rekordi, por kualifikohet

Foto: UEFA

Cityt i prishet rekordi, por kualifikohet

7 March, 2018 @22:39

Manchester City
Basel
Manchester City 1 : 2 Basel
G.Jesus 8' M.Elyounoussi 17', M.Lang 71'

Etihad Stadium

Në ndeshjen që u luajt vetëm për statistika, pasi që skuadra e kualifikuar veçse dihej, Baseli e mpohti Cityn 1-2, për t’ia prishur kësaj skuadreje rekordin perfekt të ndeshjeve në shtëpi. Pas 36 ndeshjeve radhazi pa humbje në shtëpi në të gjitha garat, sonte City i Guardiolës e pësoi humbjen e parë, por fatmirësisht kjo nuk luajti rol në kalimin tutje në çerekfinale.

Gabriel Jesus shënoi herët për vendasit, ndërsa zvicranët fillimisht barazuan përmes Elyounoussit, për të shkuar në pushim me rezultat të barabartë.

SKEMA DREJT FINALES

Në pjesën e dytë mysafirët e gjetën edhe golin e dytë, për ta fituar ndeshjen me rezultat 1-2, mirëpo humbja e thellë 0-4 në shtëpi iu pamundëson atyre kalimin në çerekfinale.

Në bankën rezervë të Baselit sonte ishte edhe Albian Ajeti, mirëpo ai nuk u paraqit për asnjë minutë.

Kështu, City në çerekfinale i bashkangjitet Realit, Liverpoolit dhe Juventusit, ndërsa 4 çerekfinalistët e tjerë do të kuptohen javën e ardhshme.

KUPA E KOSOVËS

Kur mbahet shorti për çiftet gjysmëfinaliste?

BOROZANI / E.D

7 March, 2018 @15:54

Pasi u përcaktuan katër skuadrat gjysmëfinaliste të Kupës së Kosovës, tashmë është bërë e ditur data e shortit që përcakton…

1/4: LLAPI - PRISHTINA

Prishtina mposht Llapin pas penalltive, kalon në gjysmëfinale

7 March, 2018 @15:50

Një ndeshje mjaft interesante u zhvillua sot mes Llapit dhe Prishtinës në Podujevë. Të dyja skuadrat luftuan shumë për të…

1/4: GJILANI - VUSHTRRIA

Eliminon Gjilanin, Vushtrria në gjysmëfinale

7 March, 2018 @14:55

Pas Drenicës dhe Vëllaznimit, gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës tashmë e ka siguruar edhe Vushtrria. Për shkak të fushës së…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Gjilani-Vushtrria

7 March, 2018 @13:04

Trajneri i Gjilanit dhe ai i Vushtrrisë kanë përcaktuar 11-shet para fillimit të ndeshjes çerekfinale. GJILANI: 1.Kaçiu; 2.Thaqi, 4.Kastrati,…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Llapi-Prishtina

7 March, 2018 @12:50

Tahir Batatina dhe Mirel Josa, janë përcaktuar për 11-shet startuese për ndeshjen çerekfinale të Kupës. LLAPI: Ademi; B. Emini,…

ÇEREKFINALJA E KUPËS

Derbi i çerekfinales së Kupës, sot

Foto: prishtinafc.com

7 March, 2018 @8:24

Dueli që pritet të jetë më interesanti i çerekfinales së Kupës zhvillohet në Zahir Pajaziti të Podujevës sot. Llapi…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

DIEGO SIMEONE

Simeone vendos të ardhmen

14 February, 2019 @19:04

Trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone i është përgjigjur thashethemeve lidhur me të ardhmen e tij. Ai sot ka…

1/8: AJAX - REAL MADRID

Kampioni s’lejon befasi në Amsterdam

13 February, 2019 @22:59

Në duelin e parë të 1/8 së finales mes dy gjigandëve të futbollit evropian, Ajaxit e Real Madridit, fituese doli…

1/8: TOTTENHAM - PSG

Super Spurs, deklasojnë Dortmundin në ‘Wembley’

13 February, 2019 @22:57

Përkundër mungesës së lojtarit kryesor të skuadrës, sulmuesit Harry Kane, skuadra e Tottenham Hotspur arriti rezultat tejet pozitv në duelin…

Të gjitha lajmet nga Champions League