Të gjitha lajmet

CLUB WORLD CUP

Corinthians, njëshi i botës

REUTERS/Kim Kyung-Hoon

Corinthians, njëshi i botës

16 December, 2012 @13:31

Goli i vetëm i Paulo Guerreros 20 minuta para përfundimit të ndeshjes, ka qenë i mjaftueshëm që Corinthians të mposht Chelsean në finalen e Kampionatit Botëror të Klubeve. 

Brazilianët kanë qenë të mirë, luftarak dhe të kujdesshëm në disa raste, ndërsa kur është dashur më së shumti - ata kanë shënuar. Në anën tjetër Fernando Torres ka huqur dy raste, njëra nga ato para portës në largësi prej 5 metrash nga goli. Në fund ai ka shënuar me kokë, por nga pozita jashtë loje dhe ky ka qenë kampioni europian në finale të botërorit. 

 

Rafael Benitez në anën tjetër ka regjistruar humbjen e dytë në finale të kësaj gare, pas asaj me Liverpoolin në vitin 2005. 

 

Ekipi fitues i këtij turneu shpërblehet nga FIFA me 5 milionë dollarë. 

 

REZULTATI

 

Corinthians - Chelsea 1-0 (Guerrero 70)

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

ST JOHNSTONE - RANGERS

Florian Kamberi me gol e asist si zëvendësues i Rangersit të Gerrardit

23 February, 2020 @23:21

I lindur në Zurich të Zvicrës, Florian Kamberi që ka në llogari të tij disa paraqitje për Zvicrën U21, por…

FENERBAHÇE 1-3 GALATASARAY

Pas 21 vitesh, Galatasaray mposht Fenerin si mysafir

Foto: Galatasaray/fb

23 February, 2020 @19:09

Në një ndeshje me shumë ndërprerje dhe më shumë fjalosje me referin, derbi i madh turk mes Fenerbahçes dhe Galatasarayit…

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

Të gjitha lajmet nga International