Të gjitha lajmet

LA LIGA

Courtois heroi i Real Madridit

Foto:Google

Courtois heroi i Real Madridit


22 February, 2021 @15:13

Një gol i pësuar në katër ndeshjet e fundit dhe një numër madh i pritjeve kundër Valladolid. Real Madrid jo vetëm që ka fituar katër ndeshjet e fundit, por në tre prej tyre ka arritur ta mbajë edhe portën e paprekur.

Goli i fundit i pësuar ishte ajo goditja e shkëlqyeshme e Javi Galán në duelin kundër Huesca më 6 shkurt. Vetëm me një goditje të pandalshme sikurse ishte ajo e Galán, duket se është mënyra e vetme për të kapërcyer portierin Thibaut Courtois.

Të shtunë në mbrëmje Valladolid u përpoq në të gjitha mënyrat e mundshme të shënojë, por nuk arriti ta mposhtë belgun që kaloi një natë tjetër perfekte.

Pritjet e tij u shpërblyen sepse falë tyre Madridi ishte në gjendje të shpëtonte veten dhe t’i afrohej liderit aktual Atleticos në vetëm tri pikë, por me një ndeshje më shumë.

Courtois po kalon një sezon të shkëlqyer, duke mbajtur të paprekur portën e tij 11 herë, aq sa ka edhe portieri Jan Oblak i ekipit tjetër nga qyteti i Madridit.


NEDZAD KURUZOVIC

Debutimi me humbje i boshnjakut te Flamurtari

FFK Liga e parë

Debutimi me humbje i boshnjakut te Flamurtari

21/02/21 @ 23:45

TV TALK

Munishi: Kam pasur bisedime me Vushtrrinë

FFK Liga e parë

Munishi: Kam pasur bisedime me Vushtrrinë

21/02/21 @ 23:34

KOLUMBIANI

James i pakënaqur, dëshiron largimin

Premier League/Transfere

James i pakënaqur, dëshiron largimin

21/02/21 @ 20:08

BUNDESLIGA

Werder gjunjëzohet nga Hoffenheim, 70 minuta për Rashicën

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Werder gjunjëzohet nga Hoffenheim, 70 minuta për Rashicën

21/02/21 @ 19:55

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

TRANSFER

Milan dhe West Ham në garë për En-Nesyri

Premier League/Serie A/La Liga/Transfere

Milan dhe West Ham në garë për En-Nesyri

22/02/21 @ 15:12

DANI CARDENAS

Pasi i mori pikë Atleticos: Kampion Reali

La Liga

Pasi i mori pikë Atleticos: Kampion Reali

22/02/21 @ 10:47

REAL MADRID

“Ne do të kthehemi së shpejti”

La Liga

“Ne do të kthehemi së shpejti”

22/02/21 @ 10:25

CULES

Barcelona probleme në mbrojtje

La Liga

Barcelona probleme në mbrojtje

22/02/21 @ 09:29

TRANSFER TALK

Liverpool interesohet për Ocampos

Premier League/La Liga/Transfere

Liverpool interesohet për Ocampos

21/02/21 @ 19:50

LËNDIM

Benzema duke shpresuar në një shërim të shpejt

La Liga

Benzema duke shpresuar në një shërim të shpejt

21/02/21 @ 13:49

FORMACIONET ZYRTARE

Real Madrid – Valladolid, formacionet zyrtare

La Liga

Real Madrid – Valladolid, formacionet zyrtare

20/02/21 @ 20:44

TRANSFER

Arsenali rivalizon Barcelonën për talentin Gil

Premier League/La Liga/Transfere

Arsenali rivalizon Barcelonën për talentin Gil

20/02/21 @ 10:40

TRANSFER

Manchester United 150 milionë për Fati, Barcelona refuzon

Premier League/La Liga/Transfere

Manchester United 150 milionë për Fati, Barcelona refuzon

20/02/21 @ 10:10


Të gjitha lajmet nga La Liga