Të gjitha lajmet

JUVENTUS 2-1 LAZIO

Cristiano afron Juven te titulli dhe barazohet me Immobilen në krye

Foto: juventus/tw

Cristiano afron Juven te titulli dhe barazohet me Immobilen në krye

20 July, 2020 @23:48

Cristiano Ronaldo ka shënuar dy gola me të filluar pjesa e dytë, për t’ia trasuar rrugën Juventusit drejt titullit të nëntë të radhës kampion.

Juventus ka mposhtur Lazion në shtëpi sonte 2-1 [Cristiano Ronaldo 51p, 54 - Ciro Immobile 83p] për të ngritur distancën në krye të tabelës në 8 pikë, ndaj përcjellësit të parë, Interit, 4 xhiro pa përfunduar stinori.

Gjithashtu, me dy golat e shënuara sonte, portugezi është barazuar në krye të listës së golashënuesve me Immobilen e Lazios, duke arritur kuotën e 30 golave këtë stinor.

TABELA AKTUALE

Përndryshe, shtylla ia mohoi sonte Ronaldos hattrickun, derisa përkundër kësaj ai është bërë lojtari i parë në histori të shënojë 50+ gola në Serie A, La Liga dhe Premier League.

Sa i përket Lazios, seria negative e tyre në korrik tashmë rezulton në 4 humbje dhe pa fitore në 5 ndeshjet e fundit.

INTER 3-1 TORINO

Inter ngritet në vend të dytë me fitore

Foto: Inter/tw

14 July, 2020 @0:08

Pas një loje jo të mirë në pjesë të parë të ndeshjes dhe disavantazhit pas 45 minutave të para, Inter…

VERONA 2-2 INTER

Rrahmani asiston, Verona ndal Interin

10 July, 2020 @0:02

Ndeshja e dytë me radhë pa fitore për Interin, ndërsa kësaj radhe i ndalë Verona e Amir Rrahmanit, që asistoi…

VALON BERISHA NË LIGUE 1

Reims zyrtarizon Valon Berishën si përforcim të ri të skuadrës

Foto: Stade de Reims Official

9 July, 2020 @23:22

Futbolliti i deritashëm i Lazios, që në pjesën e dytë të stinorit 2019/20 luajti për Fortunën në Bundesligë, Valon Berisha,…

MILAN 4-2 JUVENTUS

Rikthim i madh i Milanit, për ta mposhtur Juven

Foto: ACMilan/tw

7 July, 2020 @23:53

Të jashtëzakonshëm janë treguar futbollitët e Milanit sonte, veçanërisht në gjysmorëshin e fundit të ndeshjes kur shënuan katër herë në…

SPAL 2-2 MILAN

Milan nxjerr pikë në fund ndaj të parafundit

Foto: ACMilan/tw

1 July, 2020 @23:54

Një harkim i sekondave të fundit të zëvendësuesit belg te Milani, Alexis Saelemaekers që u devijua nga Francesco Vicari dhe…

Të gjitha lajmet nga Serie A