Të gjitha lajmet

JUVENTUS NË FINALE

Cristiano dështon nga penalltia, por Juve siguron finalen

Foto: juventus/tw

Cristiano dështon nga penalltia, por Juve siguron finalen

12 June, 2020 @23:05

Milan nuk ka arritur të shënojë gol, ndërsa Juventus me barazim 0-0 në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës së Italisë, ka arritur që t’ia sigurojë vetes biletën për finale të Kupës.

Ndeshja e parë në Milano kishte përfunduar 1-1 dhe rossonerëve i duhej gol për të shpresuar në finale.

Kjo nuk erdhi, ndërsa shpresat u shtuan kur Ante Rebic mori karton të kuq që në minutën e 16 të të ndeshjes, e Cristiano Ronaldo dështoi të shënojë penalltinë.

Gol nuk kishte as në minutat e ardhshme të ndeshjes dhe barazimi 0-0 i konvenoi juventinëve, të cilët kështu vazhdojnë luftën për kurorën e dyfishtë në Itali.

Përndryshe, në bankën rezervë të Juventusit ka qenë sonte i riu Giacomo Vrioni. Futbollisti që është i lindur në Itali dhe që përfaqëson Shqipërinë U21 ka qenë i regjistruar për këtë duel dhe me mundësi inkuadrimi, që kësaj radhe s’erdh nga trajneri Maurizio Sarri.

COPPA ITALIA 11s: JUVENTUS - MILAN

11-shet startuese Juventus - Milan

12 June, 2020 @20:11

Janë publikuar para pak çastesh 11-shet startuese të Juventusit dhe Milanit për ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës së…

COPPA ITALIA

Rregull i ri nëse ekipet barazojnë në Coppa Italia

12 June, 2020 @16:04

Juventus dhe Milan do të jenë dy ekipet e para që do të nisin aksionin futbollistik në Itali, pas ndërprerjes…

VENDIMI I FUNDIT

Serie A do të ketë PlayOff dhe PlayOut

8 June, 2020 @17:01

Tashmë është zyrtare. Serie A do të vendoset këtë stinor me algoritmin PlayOff dhe PlayOut. Por kjo do të…

COPPA ITALIA

Kupa italiane, me ekspres data deri në finale

4 June, 2020 @12:37

Për të përfunduar Kupa e Italisë në futboll, kanë mbetur edhe tri ndeshje. Janë zhvilluar ndeshjet e para gjysmëfinale, ndërsa…

MEDIA TALK

Amir Rrahmani tregon se pse vendosi për të kaluar te Napoli

31 May, 2020 @20:09

Mbrojtësi i Veronës, Amir Rrahmani, ka pasur një numër të madh ofertash për të ndërruar ambient, e sot i ka…

Të gjitha lajmet nga Serie A