Të gjitha lajmet

GENOA 1-3 JUVENTUS

Cristiano e Dybala s’ndalen, Juventus rikthen diferencën

Foto: Juventus/tw

Cristiano e Dybala s’ndalen, Juventus rikthen diferencën

1 July, 2020 @0:03

Përkundër se pjesa e parë kaloi pa gola të shënuar, me të nisur pjesa e dytë Juventus tregoi fuqinë dhe shpejt shënoi dy herë për tu rehatuar 17 minuta pa përfunduar loja kur arriti rezultati në 0-3, para se të përcaktohej përfundimtarja Genoa 1-3 Juventus [Pinamonti 76 - Dybala 50, Cristiano Ronaldo 56, Douglas Costa 73].

Me fitore dhe me golin e 24-të të stinorit të Cristiano Ronaldos, Juventus ka rikthyer diferencën 4 pikëshe në krye ndaj ndjekësit të pandashëm Lazio, që kishte mposhtur më heret sot Torinon si mysafir për të zbritur epërsinë në krye të renditjes në vetëm një pikë.

TABELA AKTUALE

Por Juventus s’gaboi, derisa Paulo Dybala e Cristiano Ronaldo kanë vazhduar me formën e tyre tepër të mirë në futbollin postpandemik të Serie A-së.

BOLOGNA 0-2 JUVENTUS

Juve ngrit epërsinë në krye

22 June, 2020 @23:09

Pas fitores së regjistruar sonte ndaj Bolognës si mysafire 0-2 [Cristiano 23p, Dybala 36] Juventus ka ngritur epërsinë në krye…

LECCE 1-4 MILAN

Milan rifillon kampionatin me fitore

Foto: ACMilan/tw

22 June, 2020 @21:48

Pas humbjes në Kupë, Milan është rikthyer në kampionat me fitore, duke e mposhtur lehtë Leccen që po lufton për…

VERONA 2-1 CAGLIARI

Rrahmani e Kumbulla të plotë në fitoren e Veronës

Foto: Verona/tw

20 June, 2020 @23:44

Dy golat e hershëm të Samuel Di Carmines u treguan të jenë të mjaftueshme për fitoren e Veronës ndaj Cagliarit,…

JUVENTUS NË FINALE

Cristiano dështon nga penalltia, por Juve siguron finalen

Foto: juventus/tw

12 June, 2020 @23:05

Milan nuk ka arritur të shënojë gol, ndërsa Juventus me barazim 0-0 në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës…

COPPA ITALIA 11s: JUVENTUS - MILAN

11-shet startuese Juventus - Milan

12 June, 2020 @20:11

Janë publikuar para pak çastesh 11-shet startuese të Juventusit dhe Milanit për ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës së…

Të gjitha lajmet nga Serie A