Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DELLOVA NË SOFJE

CSKA Sofia zyrtarizoi Lumbardh Dellovën

CSKA Sofia zyrtarizoi Lumbardh Dellovën


4 July, 2024 @12:14

Ekipi bullgar, CSKA Sofia ka zyrtarizuar dje ardhjen e qendërmbrojtësit të reprezentacionit të Kosovës, Lumbardh Dellova. Futbollisti i deritashëm i Ballkanit është bërë pjesë e ekipit nga kryeqyteti bullgar, ndërsa lojtari 187 cm i gjatë i lindur në ditën e parë të vitit 1999 është tashmë pjesë e “ushtrisë”, siç njihet ekipi i CSKA-së atje.

Përndryshe, mediat bullgare kanë bërë të ditur se CSKA Sofia ka paguar në arkë të Ballkanit 350 mijë euro për të blerë kartonin e lojtarit.

“Të dashur tifozë, pas shqyrtimit të disa ofertave, klubi ka arritur marrëveshje me CSKA Sofian, që ylli ynë dhe i Kombëtares së Kosovës, ta vazhdojë karrierën tek 31 herë kampioni i Bullgarisë.
Të gjithë jemi mirënjohës për kontributin e jashtëzakonshëm të qendërmbrojtësit tonë, të cilit i dëshirojmë suksese në vazhdim të rrugëtimit të tij, kurse FC Ballkani gjithmonë do të mbetet shtëpia e Lumbardhit.”
— ka shkruar ndër të tjera njoftimi i Ballkanit i lëshuar dje.

Kujtojmë, Dellova është largimi i radhës nga ekipi bazë i Ballkanit që mbajti barën kryesore për këto vite të titujve të suharekasve, nga ku pos tij këtë verë janë larguar edhe Edvin Kuc, Armend Thaqi, Nazmi Gripshi…

 

 


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga