Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VAZHDON KARRIERËN NË AZERBAJXHAN

Edvin Kuç, përforcimi i parë i Neftchit

Foto: FC Neftci

Edvin Kuç, përforcimi i parë i Neftchit


2 July, 2024 @16:24

Mesfushori dhe ish kapiteni i Ballkanit, Edvin Kuç, është prezantuar si përforcimi i parë i ekipit nga Azerbajxhani, Neftchi Baku. Skuadra në fjalë ka bërë të ditur se ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me mesfushorin qendror 30 vjeçar që luan për reprezentacionin e Malit të Zi.

Kuç që u bë kampion i Kosovës me Ballkanin tre herë, pas performancave të mira të treguara me ekipin suharekas ka marrë edhe ftesën e parë te Mali i Zi, ku tashmë ka regjistruar shtatë paraqitje dhe ka shënuar tre gola për shtetin që e përfaqëson.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga