Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PERCAKTOHET REFERI

Daniele Orsato refer i ndeshjes Chelsea - Real Madrid

Foto:Google

Daniele Orsato refer i ndeshjes Chelsea - Real Madrid


5 May, 2021 @14:46

Daniele Orsato, do të jetë gjyqtari që do të drejtojë ndeshjen e dytë të gjysmëfinales mes Chelsea dhe Real Madrid. Vitin e kaluar, ai arritt të referojë finalen e Ligës së Kampionëve midis Bayern Munchen dhe Paris Saint Germain.

Ai e ka referuar Real Madridin në tre raste: i pari, kundër Malmö, në sezonin 2015-16, deshje të cilën e fituan madrilenët me rezultat të thellë 8-0. E dyta ishte një tjetër fitore 0:1 kundër Galatasaray në sezonin 19-20. E treta ishte disfata në sezonin 19-20, kundër Manchester City (1-2).

Ai e ka drejtuar Chelsea katër herë, me dy fitore (0-1 kundër Sparta Pragës në Europa League 2012-13 dhe 2-0 kundër Atlético Madrid në raundin e 16 të këtij sezoni), një barazim (1-1 kundër Maribor, në sezonin 14-15) dhe një humbje (1-2 nga Basel, në sezonin 2012-13).

Ndeshja në mes Chelsea dhe Real Madrid zhvillohet sot, në orën 21:00.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Trepça ‘89

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Trepça ‘89

05/05/21 @ 14:36

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Drita

05/05/21 @ 14:32

11-SHET

Formacionet zyrtare: Besa - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Besa - Prishtina

05/05/21 @ 14:29

PREMIER LEAGUE

Dy xhirot e fundit: vetëm me shikues vendas!

Premier League

Dy xhirot e fundit: vetëm me shikues vendas!

05/05/21 @ 14:22

PARAKUALIFIKIMET

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

FFK Superliga/Champions League

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

21/06/21 @ 23:40

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

CHAMPIONS LEAGUE

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

Champions League

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

16/06/21 @ 13:44

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

SHORTI I RAUNDIT TË PARË

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

FFK Superliga/Champions League/International

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

15/06/21 @ 12:21

PARAKUALIFIKIMET

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

FFK Superliga/Champions League/International

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

13/06/21 @ 14:28

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

FFK Superliga/Champions League

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

09/06/21 @ 13:21

UCL

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

FFK Superliga/Champions League/International

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

08/06/21 @ 13:42

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

Champions League

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

08/06/21 @ 12:45

CHAMPIONS LEAGUE

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

Champions League

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

07/06/21 @ 17:44


 
Të gjitha lajmet nga Champions League