Të gjitha lajmet

GJILANI - DRENICA

Darko Nikaç mban Gjilanin në luftë për titull

FOTO / Gjilani

Darko Nikaç mban Gjilanin në luftë për titull

21 November, 2020 @17:01

Gjilani me rezultat minimal 1-0 [Darko Nikaç 11’] ka mposhtur Drenicën sot në kuadër të xhiros së 13 në Superligën e Kosovës në futboll.

Shpëtimtari i Gjilanit ishte Darko Nikaç, i cili shënoi në minutën e 11’ dhe mjaftoi për fitoren dhe për ta mbajtur skuadrën në luftë për titull.

Portieri i Gjlanit, Enea Koliçi, nuk ka pësuar gol në 7 ndeshjet e fundit.

TABELA AKTUALE

Gjilani është 3 pikë larg Dritës dhe Ballkanit, kurse Drenica gjendet një pozitë më poshtë me 18 pikë të grumbulluara.

Në xhiron tjetër Gjilani luan kundër Arbërisë, ndërsa Drenica e pret Ballkanin.

FINALJA E KUPËS TE FEMRAT

Finalja e mbetur e Kupës, nesër

Foto: FFK

22 November, 2020 @18:22

Nesër (më 23.11.2020) në orën 13:30, në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë do të zhvillohet ndeshja finale e Kupës së…

BALLKANI - LLAPI

12 xhiro, 35 gola, Ballkani fiton edhe ndaj Llapit

Foto: FC Ballkani

22 November, 2020 @15:23

Tri pikë për Ballkanit në ndeshjen e parë pas pushimit të kombëtareve. Sot skuadra nga Suhareka zhvilloi një tjetër paraqitje…

PRISHTINA - TREPÇA '89

Katër gola për tri pikë, Prishtina mposhtë 89-shin

22 November, 2020 @14:48

Pas pushimit të kombëtareve, Prishtina sezonit i është rikthyer me fitore. Edhe pse në mungesë të sulmuesit Oto John, prishtinasit…

STARTING XIs

Ballkani-Llapi, 11-shet startuese

22 November, 2020 @12:33

Para pak çastesh edhe skuadrat e Llapit e Ballkanit kanë bërë të ditura 11-shet zyrtare për ndeshjen që nis në…

STARTING XI

Prishtina-Trepça’89, 11-shet startuese

22 November, 2020 @12:11

Para duelit të ditës në Superligë, skuadra e Prishtinës veçse ka publikuar 11-shen startuese për përballje ndaj Trepçëës’89, derisa mitrovicasit…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga