Të gjitha lajmet

MANCHESTER CITY

De Bruyne sinjalizon largimin?

De Bruyne sinjalizon largimin?

3 May, 2020 @17:54

Premier Liga nuk dihet ende se kur do të rikthehet, mirëpo kjo nuk i ndalë lojtarët që ta planifikojnë të ardhmen e tyre.

E të ardhmen e pasigurtë te Manchester City duket se e ka belgu Kevin De Bruyne.

Një nga lojtarët më të dalluar te City gjatë viteve të fundit, për Goal.com është shprehur se është në dyshime se a do të qëndrojë te City apo jo, e dyshimet e tij lidhen drejtpërdrejt me suspendimin e Cityt që të marrë pjesë në Champions League në dy vitet e ardhshme.

“Dy vite janë kohë e gjatë. Klubi do të apelojë që dënimi të zbutet dhe po pres se çfarë do të ndodhë pas apelimit. Ndoshta një vit do të kalohej disi, mirëpo dy vite janë shumë.

Nëse dënimi nuk zbutet, ka mundësi që largohem.” - u shpreh De Bruyne, përcjell Goal.

Më tej, mesfushori belg shtoi që qëndrimi apo largimi i Guardiolës nga City nuk do të luajë rol në vendimin e tij.

BAVARIA

Bayern zyrtarizon kanadezin deri më 2025

SShot: https://fcbayern.com/us

21 April, 2020 @20:16

Futbollisti i talentuar 19 vjeç, kanadezi Alphonso Davies, zyrtarisht ka nënshkruar kontratë të re me Bayern Munchenin deri në qershor…

MEDIA TALK

UEFA dhe ECA pajtohen: ligat në korrik, garat evropiane në gusht

13 April, 2020 @13:59

Lajmi i fundit për mbarëvajtjen dhe organizimin e ndeshjeve të mbetura në të gjitha garat për stinorin e mbetur 2019/20…

DERI KUR SHTYHEN NDESHJET!

Ceferin paralajmëron anulimin e Championsit dhe Europa Ligës

5 April, 2020 @22:34

Kreu i UEFA-së, slloveni Aleksander Ceferin, ka bërë të ditur sot se dy garat më të rëndësishme të UEFA-së, Liga…

UEFA ZYRTARIZON

UEFA pezullon finalet e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës

23 March, 2020 @19:17

Para pak çastesh UEFA edhe zyrtarisht ka bërë të ditur se ka pezulluar për një datë të pacaktuar finalet e…

UEFA

Propozohet data për fundin e stinorëve dhe finalen e Ligës së Kampionëve

17 March, 2020 @13:58

Në mbledhjen e UEFA-së sot është propozuar që të gjitha kampionatet kombëtare në Evropë të përfundojnë deri më 28 qershor…

Të gjitha lajmet nga Champions League