Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES DRENICA - FERONIKELI

Derbi i Drenicës në “Bajram Aliu”

BOROZANI/ ARKIV

Derbi i Drenicës në “Bajram Aliu”

20 October, 2017 @11:26

Drenica
Feronikeli
Drenica : Feronikeli

Stadiumi: "Bajram Aliu: / 14:00
Me fillim nga ora 14:00, sot në "Bajram Aliu" të Skenderajit zhvillohet derbi i Drenicës Drenica nga Skenderaji e Feronikeli nga Drenasi takohen mes vete në një nga 4 duelet e ditës së sotme. TABELA AKTUALE SUPERLIGA Të dyja skuadrat ndodhen pranë zonës së rrezikshme momentalisht dhe me fitore eventuale do të tentonin largimin nga ajo pjesë e tabelës.

PARA NDESHJES FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Flamurtari e Vëllaznimi takohen në kryeqytet

20 October, 2017 @11:18

Dy skuadrat e ardhura direkt nga Liga e Parë, Flamurtari e Vëllaznimi, takohen sot në kryeqytet. TABELA AKTUALE SUPERLIGA…

PARA NDESHJES DRITA - TREPÇA 89

Kampioni në Gjilan, duel për ndjekjen e kreut

ARKIV

20 October, 2017 @11:10

Një nga duelet më interesante të ditës zhvillohet në Gjilan. Kampioni në fuqi, Trepça '89, udhëton te Drita, në një…

PARA NDESHJES LIRIA - LLAPI

Liria pret liderin në Prizren

llapifc.com

20 October, 2017 @11:08

Me fillim nga ora 14:00, Liria pret në Prizren Llapin lider, në një nga takimet hapëse të xhiros së XI.…

NDESHJET E ORËS 21:05

Milan mbetet lider, përkundër barazimit me grekët

19 October, 2017 @23:28

Edhepse nuk pati fitues në ndeshjen shterpe, të përfunduar pa gola në San Siro, ndërmjet Milanit dhe AEK-ut, rossonerët kanë…

SKENDERBEU-PARTIZANI

Barazim, Shehi shpëton Skënderbeun në fund

19 October, 2017 @23:11

Skënderbeu ka marrë edhe pikën e dytë në tre ndeshjet e para të zhvilluara në Grupin B të Europa Ligës,…

NDESHJET E ORËS 19:00

Giroud me gërshërë sjell fitoren e Arsenalit

19 October, 2017 @22:00

Arsenal ka ruajtur epitetin e ekipit perfekt në Grupin H të Europa Ligës sonte, duke e mposhtur Crvena Zvezdën në…

DEBUTON NDAJ PARTIZANIT

Vllaznia zyrtarizon Ernest Gjokën

19 October, 2017 @15:41

Skuadra e Vllaznisë ka zyrtarizuar para pak çastesh Ernest Gjokën si trajner të ekipit të saj. Ekipi shkodran largoi nga…

XHEVAHIR SUKAJ

Saktësohet mungesa e Sukajt

19 October, 2017 @14:30

Pas lëndimit të Edgar Çanit, edhe sulmuesi tjetër i Partizanit, Xhevahir Sukaj është lënduar në duelin e fundit kampional. Ndërsa…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga