Të gjitha lajmet

SKËNDERBEU - KUKËSI

Derbi i takoi Skënderbeut

Foto: PanoramaSport

Derbi i takoi Skënderbeut

16 March, 2019 @19:51

Skënderbeu ka shënuar fitore në derbin e ditës në Kategorinë Superiore të Shqipërisë, duke e mposhtur Kukësin me rezultat minimal në Korçë 1-0.

Golin e vetëm dhe të fitores e shënoi mesfushori Bruno Dita në fillim të ndeshjes, kur futi në rrjetë topin e dëbuar nga portieri pas një tollovie në zonë, për të përcaktuar fatin e ndeshjes.

TABELA AKTUALE

Skënderbeu 12 minutat e fundit të ndeshjes i luajti me 10 lojtarë, pasi që Leonit Abazi mori të kuqe në ndeshjen derbi, që kishte shumë raste për shënim.

Fitorja e Skënderbeut vjen si ndihmesë për liderin e Superiores Partizani, që ka mundësi të shtojë avantazhin në krye të klasifikimit ndaj Kukësit, nëse fiton në duelin e radhës.

Goli i Skënderbeut on Vidnews.

PARTIZANI KAMPION I SHQIPËRISË

Pas 26 vitesh fitojnë titullin kampion

12 May, 2019 @22:24

Tre xhiro para fundit të stinorit të Kategorisë Superiore, është zyrtarizuar kampioni i ri i Shqipërisë në futboll. Pas…

NGA E PARA NË SUPERIORE

Vllaznia siguron Superioren

Foto: KFVllaznia/fb

14 April, 2019 @22:07

Pas një sezoni të kaluar në Kategorinë e Parë, ekipi shkodran me traditë në elitën e futbollit shqiptar, Vllaznia ka…

LAÇI - KUKËSI

2 minuta para fundit, për nismë të mbarë trajnerit

Foto: FKKukesi/fb

10 April, 2019 @18:52

Supergoli 3 minuta para fundit, i jep nismë të mbarë trajnerit të ri Një gol fantastik i Vesel Limajt…

KUKËS

Humbja, ia ndërron Kukësit trajnerin

Ernest Gjoka, duke drejtuar Kukësin gjatë shkurtit të vitit 2017

6 April, 2019 @21:55

Më 19 mars, Kukësi ndau rrugën me trajnerin e ekipit Armando Cungu. Shkodrani u shkarkua nga klubi pasi që…

VERILINDORËT

Humbja në Korçë, ndan trajnerin me ekipin

19 March, 2019 @22:13

Pas disfatës në derbi të xhiros nga Skënderbeu, Kukësi ka ndarë rrugët me trajnerin që i kishte bërë kampionë vite…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore