Të gjitha lajmet

REAL MADRID - CELTA VIGO

Rikthim me fitore!

Foto: Squawka

Rikthim me fitore!

16 March, 2019 @18:08

Në ndeshjen e tij të parë pas rikthimit si trajner i Real Madridit, Zinedine Zidane ka arritur t’ia sjellë fitoren skuadrës mbretërore të Real Madridit.

Isco dhe Bale u përkujdesën për fitoren e parë të “erës së re” për Zidane, derisa skuadrës mysafire të Celta Vigos, që po kalon një sezon të tmerrshëm, goli iu mohua nga Keylor Navas, i rikthyer startues menjeherë pas kthimit të Zidanet, në formë.

TABELA AKTUALE

Fitorja e sotme e afron Realin me Atleticon e vendit të dytë, kurse Celta Vigo, befasisht, rrezikon rënien nga elita e futbollit spanjoll.

JOAO FELIX

Ylli i Benficës si rekord-transfer në Madrid?!

17 June, 2019 @17:18

Pritet të thyhet rekordi i klubit për transfere, vetëm e vetëm që në gjirin e ekipit të shtohet ylli i…

REAL MADRID

E zyrtarizojnë Hazardin

7 June, 2019 @22:11

Para pak çastesh, Real Madrid ka zyrtarizuar përforcimin e shumëpërfolur. Eden Hazard është lojtar i ri i Real Madridit,…

TRAJNERI I RI I SKUADRËS

Espanyol me trajner të ri

Foto: mundo deportivo

6 June, 2019 @14:47

Skuadra katalonase, Espanyol, pas ndarjes me trajnerin Rubi, ka zyrtarizuar shefin e ri të shtabit teknik të skuadrës. Ai…

RUBI

Tekniku katalonas merr drejtimin e Betisit

Kështu e prezantoi Betis trajnerin e ri të ekipit

6 June, 2019 @14:34

Posa u arrit marrëveshja për shkëputje të kontratës me ekipin e tij të deritashëm, Espanyol, trajneri katalonas, Rubi, është zyrtarizuar…

SA KUSHTON?

Rize ia vë çmimin Vedat Muriqit

TOPSPORTI/ A. P.

3 June, 2019 @18:40

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, i cili po kërkohet nga dy ekipet e mëdha turke dhe dy nga…

Të gjitha lajmet nga La Liga