Të gjitha lajmet

SUPER SUPER GOL

Celina e bën pishman Cityn që e shiti

Celina e bën pishman Cityn që e shiti

16 March, 2019 @19:03

Bersant Celina posa ka shënuar një super gol për ekipin e tij Swansea City në ndeshjen e FA Cup, që po luan ndaj ish ekipit të Celinës, Manchester City.

Aktualisht Swansea po avancon 2-0 ndaj kampionit aktual të Anglisë.

REAL MADRID - CELTA VIGO

Rikthim me fitore!

Foto: Squawka

16 March, 2019 @18:08

Në ndeshjen e tij të parë pas rikthimit si trajner i Real Madridit, Zinedine Zidane ka arritur t’ia sjellë fitoren…

INTERNATIONAL

Edhe Nuhiu gjen golin

16 March, 2019 @17:50

Përveç Vedat Muriqit, golin sot e ka gjetur edhe qendërsulmuesi tjetër i Kosovës, Atdhe Nuhiu. Nuhiu sot u inkuadrua…

DRENICA - FERIZAJ

Portat e paprekura në Skenderaj

16 March, 2019 @16:08

Me rrjeta të paprekura u mbyll dueli mes Drenicës dhe Ferizajit në “Bajram Aliu” të Skenderajit. Raste për shënim u…

LLAPI - BALLKANI

Ballkani kthehet me pikë nga Podujeva

Foto: KF Llapi

16 March, 2019 @16:03

Pa fitues është mbyllur dueli i sotëm mes Llapit dhe Ballkanit në Podujevë, rezultat ky aspak i mirë për skuadrën…

DRITA - LIRIA

Mposhtet nga kampioni, bie në tabelë

16 March, 2019 @15:57

Nuk ka filluar mirë cikli i tretë i sezonit për skuadrën e Lirisë. Skuadra prizrenase u mposht sot me rezultat…

RAMIZ SADIKU - VËLLAZNIMI

Dobët jashtë shtëpisë, hap prapa për Vëllaznimin

Foto: KF Vëllaznimi

16 March, 2019 @15:03

Vazhdon forma e dobët e Vëllaznimit në ndeshjet jashtë shtëpisë. Skuadra gjakovare, që këtë sezon ka vetëm 2 fitore në…

ISTOGU - BESA

Besa fantastike, merr kreun e klasifikimit

Foto: FC Besa

16 March, 2019 @15:02

Në takimin e zhvilluar sot në stadiumin “Demush Mavraj” në Istog, skuadra e Besës ka shënuar fitore të thellë ndaj…

TURQI

Super Muriqi, gol dhe asist në fitore

16 March, 2019 @14:18

Pak ditë para ndeshjeve të Kosovës, njëri nga sulmuesit e saj po e vazhdon formën fantastike. Bëhet fjalë për Vedat…

XHIRO XXIII

Ndeshje të rëndësishme për mysafirët

TOPSPORTI / ARKIV

16 March, 2019 @9:25

Me fillim nga ora 14:00, sot zhvillohen tri ndeshje në kuadër të xhiros së XXIII të Superligës së Kosovës në…

MAN CITY - CARDIFF CITY

Kampioni pa probleme, bëhet lider

Foto: premierleague.com

3 April, 2019 @23:42

Me dy gola të shënuar në pjesë të parë Manchester City nuk ka pasur shumë telashe të arrijë fitoren ndaj…

WATFORD - FULHAM

Me €120 mln. investime, nuk mbijetuan

Foto: premierleague.com

3 April, 2019 @0:52

Watford ka shënuar fitore 4-1 ndaj Fulhamit në shtëpi, për të rrëzuar kundërshtarin nga Premier Liga menjëherë pas rikthimit aty.…

WOLVERHAMPTON WANDERERS - MANCHESTER UNITED

Wolves i guximshëm, United rrezikon TOP 4shen

Foto: premierleague.com

3 April, 2019 @0:31

Skuadra e trajnerit portugez Nuno Espirito Santo, Wolverhampton Wanderers ka vazhduar me rezultate tepër të mira ndaj ekipeve të gjashtëshes…

STEVE MCCLAREN

15 ndeshjet e fundit, 1 fitore - shkarkohet

2 April, 2019 @8:43

Skuadra e Queens Park Rangersit në Championship ka shkarkuar nga detyra trajnerin e ekipit Steve McClaren pas serisë prej 15…

LIVERPOOL - TOTTENHAM

Nëpër vrimë të gjilpërës, lider

Foto: premierleague.com

31 March, 2019 @20:00

Liverpool ka arritur të përbirohet në minutën e fundit të ndeshjes ndaj Tottenhamit për fitore 2-1, që e ridërgon ekipin…

Të gjitha lajmet nga Premier League