Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HAPET RRUGA PËR BARAZH

Dinamo shfrytëzon rastin, rikthen pozitën e dytë

Foto: FCDinamo

Dinamo shfrytëzon rastin, rikthen pozitën e dytë


4 May, 2024 @21:55

Me humbjen e Trepçës’89 nga Vëllaznimi, Dinamo ka parë dritë në tunelin që dërgon drejt Superligës, ndërsa nuk kanë gabuar në Mitrovicë sot duke e mposhtur thellë Trepçën për të marrë kontrollin në luftë për barazh në dorë të vetë.

Trepça - Dinamo 1-3 [ n.n. - Fidan Gërbeshi 27’ Elbasan Thaqi 52’, Bleon Axhami 62’]

Në dy golat e para për Dinamon asistoi Dren Gashi, ndërsa te i fundit, Dardan Qerkini.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë