Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FITORE JETIKE!

Pas 3 xhirosh fitojnë, Phoenixi pranë mbijetesës

Foto|: FCPhoenix

Pas 3 xhirosh fitojnë, Phoenixi pranë mbijetesës


12 May, 2024 @18:31

Ka mjaftuar një gol i fillim ndeshjes për Donat Krasniqin për të sjellë fitoren e Phoenixit në përballje ndaj Rilindjes 1974. Kjo fitore ka qenë jetike për ekipin e drejtuar nga Faruk Statovci, pasi që tash kanë në dorë mbijetesën.

Phoenix - Rilindja 1974 1-0 [Donat Krasniqi 8’] TABELA AKTUALE

Phoenix një xhiro para fundit të stinorit ka 23 pikë në pozitë të nëntë pas 26 ndeshjeve të luajtura në Ligën e Parë - Grupi A, ndërsa është dy pikë mbi Istogun e fundit në renditje. Rilindja 1974 në anën tjetër është me 25 pikë në pozitë të tetë dhe është e sigurt në Ligë të Parë.

 


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë