Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FITORE E THELLË!

Kithambo me hat-trickun e parë, Prishtina e Re me mendje në barazh

Foto: KFPrishtinaeRe/fb

Kithambo me hat-trickun e parë, Prishtina e Re me mendje në barazh


11 May, 2024 @22:50

Prishtina e Re ka thyer krejtësisht rezistencën e Flamurtarit në pjesë të dytë të ndeshjes, ndërsa ka shënuar fitore rutinore ndaj kuqezinjëve në derbin lokal të kryeqytetit për të vulosur pjesëmarrjen në barazh për Superligë.

Përndryshe, derbi prishtinas i Ligës së Parë - Grupi B u zhvillua në “18 qershori” të Klinës, në fushë të rrallë me bar natyral në Kosovë.

TABELA AKTUALE

Sulmuesi anglez Darnell Kithambo ka shënuar hat-trickun e parë për ekipin e tij në Ligë të Parë - Grupi B, ndërsa bardhekaltërit fituan duelin, Prishtina e Re - Flamurtari 4-0 [Lorik Dobratiqi 33’, Darnell Kithambo 51’pen., 63’, 78’] për tre pikë që sigurojnë barazhin edhe matematikisht.

Një xhiro para fundit të stinorit të rregullt, Prishtina e Re ka siguruar pozitën e dytë me 60 pikë prej 26 ndeshjesh dhe rrugëtimin e mundshëm për Superligë me barazh. Flamurtari është i shtati me 29 pikë nga 26 ndeshje.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë