Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA

Dion Ajvazi i thotë “PO” Kosovës

Dion Ajvazi i thotë “PO” Kosovës


Teksti: FFK

14 June, 2021 @12:28

Presidenti Agim Ademi bashkë me nënkryetarin e parë të FFK-së Agim Dibranin, sot pritën në takim Dion Ajvazin, futbollistin me prejardhje nga Kosova i cili karrierën e tij po e zhvillon në Gjermani.

17-vjeçari, i cili aktualisht luan te Hertha BSC U17, i është përgjigjur pozitivisht Kosovës.

Mesfushori Ajvazi shumë shpejtë do t’i bashkohet Kombëtares U19 për të dhënë kontributin e tij në fushën e blertë.

Dioni u shpreh i lumtur që do t’i bashkohet Kosovës dhe shprehu gatishmërinë për të dhënë maksimumin.

Presidenti Ademi në shenjë mirëseardhjeje i dhuroi fanellën e re të Kosovës dhe i uroi shumë suksese.

FFK edhe më tej vazhdon të interesohet për talentet e saj jashtë kufijve. Qëllimi mbetet i njëjtë, t’i bashkojë të gjithë ata që zemra u rrahë për Kosovën dhe që ndër prioritetet e tyre është kontributi për fanellën dardane.


EURO2020

Dita e katërt e evropianit, cilat janë ndeshjet e ditës?

Evropiani

Dita e katërt e evropianit, cilat janë ndeshjet e ditës?

14/06/21 @ 07:53

COPA AMERICA

Brazili starton furishëm në Copa America

International

Brazili starton furishëm në Copa America

14/06/21 @ 00:58

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Holanda-Ukraina

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Holanda-Ukraina

13/06/21 @ 23:51

HOLANDA - UKRAINA

Holanda e fillon Evropianin me fitore

Evropiani

Holanda e fillon Evropianin me fitore

13/06/21 @ 22:55

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Brazili-Venecuela

International

11-shet startuese: Brazili-Venecuela

13/06/21 @ 22:48

LAZIO

Sarri fton Vedat Muriqin, fati i tij vendoset pas kampit

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Sarri fton Vedat Muriqin, fati i tij vendoset pas kampit

13/06/21 @ 20:56

KOSOVA U19

Lista e Kosovës U19, për miqësoret e qershorit

Përfaqësuesja

Lista e Kosovës U19, për miqësoret e qershorit

15/06/21 @ 15:44

KOSOVA - GAMBIA

Supergoli i Arbër Hoxhës, Kosova fiton miqësoren e fundit

Përfaqësuesja

Supergoli i Arbër Hoxhës, Kosova fiton miqësoren e fundit

11/06/21 @ 20:49

KOSOVA - GAMBIA

Mbyllet pjesa e parë, ky është rezultati i ndeshjes Kosova - Gambia

Përfaqësuesja

Mbyllet pjesa e parë, ky është rezultati i ndeshjes Kosova - Gambia

11/06/21 @ 19:41

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Kosova - Gambia

Përfaqësuesja

Formacionet zyrtare: Kosova - Gambia

11/06/21 @ 17:55

MIQËSORE

Kosova sot zhvillon miqësoren e fundit

Përfaqësuesja

Kosova sot zhvillon miqësoren e fundit

11/06/21 @ 13:43

KOSOVA U21

Zëvendësuesit vendosin, Kosova U21 mposhtë Andorrën U21

Përfaqësuesja

Zëvendësuesit vendosin, Kosova U21 mposhtë Andorrën U21

08/06/21 @ 23:38

GUINEA - KOSOVA

Kosova me rezultat zhgënjyes përballë Guinesë

Përfaqësuesja

Kosova me rezultat zhgënjyes përballë Guinesë

08/06/21 @ 18:02

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Kosova - Guinea

Përfaqësuesja

Formacionet zyrtare: Kosova - Guinea

08/06/21 @ 15:38

PARA NDESHJEVE MIQËSORE

Challandes paksa i frikësuar

Përfaqësuesja/International

Challandes paksa i frikësuar

07/06/21 @ 23:10

KOSOVA

Kosova zhvillon stërvitjen e fundit para miqësores me Guinenë

Përfaqësuesja

Kosova zhvillon stërvitjen e fundit para miqësores me Guinenë

07/06/21 @ 20:57


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja