Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Holanda-Ukraina

Notat e futbollistëve: Holanda-Ukraina


13 June, 2021 @23:51

Holanda shënoi një fitore shumë të vështirë që ndaj Ukrainës, derisa futbollisti Dumfries ka dalë shpëtimtar në përballjen e parë 5-golëshe të kampionatit evropian.

Notat e futbollistëve sipas ekspertëve të Eurosportit janë këto:

HOLANDA: (3-5-2): Stekelenberg 6; Timber 6, de Vrij 6, Blind 6; Dumfries 8, de Roon 6, Wijnaldum 7, F de Jong 7, van Aanholt 7; Weghorst 7, Depay 7. REZ: Wijndal 6, Ake 7, Veltman 6, L de Jong 6, Malen 6.

TABELA dhe ORARI

UKRAINA:  (4-3-3): Bushchan 7; Karavaev 6, Zabarnyi 5, Matvienko 6, Mykolenko 5; Malinovsky 6, Sydorchuk 5, Zinchenko 7; Yarmolenko 7, Yaremchuk 7, Zubkov 5. REZ: Marlos 5, Shaparenko 6.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani