Të gjitha lajmet

DUKAGJINI

Dorëhiqet trajneri i Dukagjinit

Dorëhiqet trajneri i Dukagjinit

27 October, 2019 @16:52

Përmes një postimi në Facebook, Xhengiz Rexhepi ka njoftuar dorëheqjen e tij nga roli i kryetrajnerit të Dukagjinit nga Klina.

Trajneri shkupjan vendimin e mori pas humbjes së pësuar sot nga Ballkani në Suharekë, ndërkohë që në postimin e tij shkroi që për shkak të rezultateve të dobëta, ishte përgjegjësi e tij morale që të dorëhiqet nga detyra. Më tutje, ai falënderoi tifozët dhe gjithë klubin nga Klina për bashkëpunimin korrekt.

TABELA AKTUALE

Pas 12 xhirove, Dukagjini nga Klina ndodhet i fundit në klasifikim, ndërsa zëvendësuesin e Rexhepit e pret një punë e madhe në tentim për ta shpëtuar skuadrën nga rënia.

FERIZAJ - DRITA

Shabani e Haxhimusa për Dritën mbi Gjilanin

27 October, 2019 @16:43

Në ndeshjen e luajtur sot në Ferizaj, ndeshjes mes dy skuadrave me ambicie krejtësisht të kundërta, Drita ka arritur ta…

GJILANI - TREPÇA '89

Befasohet nga Trepça ‘89, humbë befasisht kreun

27 October, 2019 @16:32

Befasia e ditës ka ndodhur në Gjilan! Skuadra vendase e Gjilanit u befasua sot nga mitrovicasit e Trepçës ‘89, për…

BALLKANI 3-0 DUKAGJINI

Super forma e Ballkanit vazhdon, bëhen liderë

27 October, 2019 @16:16

Ballkani është kthyer në krye të klasifikimit në Superligë dhe tashmë është lider i ri i elitës së futbollit. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Drita

27 October, 2019 @13:30

Janë caktuar formacionet startuese të Ferizajit dhe të Dritës. FERIZAJ: Blakçori, Halili, Shaljani, Kuka, Asani, Qerkini, Mustafa, Shaqiri, Shala, Livoreka,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Trepça ‘89

27 October, 2019 @13:26

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Trepçës ‘89. GJILANI: Haxhihamza, Kastrati, Veliu, Frashëri, Ferreira, Aziz Keita, Useini, Jonuzi,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga