Të gjitha lajmet

BALLKANI 3-0 DUKAGJINI

Super forma e Ballkanit vazhdon, bëhen liderë

Super forma e Ballkanit vazhdon, bëhen liderë

27 October, 2019 @16:16

Ballkani është kthyer në krye të klasifikimit në Superligë dhe tashmë është lider i ri i elitës së futbollit.

Ekipi nga Suhareka që këto ditë nuk e ka pasur nga afër ndihmën e trajnerit të suspenduar Ismet Munishi, ka arritur që të fitojë shpejt dhe sigurt ekipin e Dukagjinit sot, duke shënuar tri herë në pjesë të parë, për përfundimtaren 3-0.

TABELA AKTUALE

Ka qenë djaloshi i jashtëzakonshëm Blendi Baftiu që i dha epërsinë Ballkanit 1-0, kur shënoi duke e ridërguar në portë një top të kthyer nga portieri i mysafirëve Altik Muhaxhiri (18’) për t’ia dhënë epërsinë vendasve.

Thuajse në sulmin e radhës, epërsia u ngrit. Arbër Hoxha me një depërtim nga ana e majtë e fushës i krijon hapësirë vetes për të shutuar dhe atë preciz, për 2-0 (22’).

TABELA AKTUALE

Deri në fund të pjesës së parë, Ballkani, që dominonte në çdo cep të fushës, ka vulosur fatin e takimit. Jetmir Topalli shfrytëzon rastin dhe me kokë shënon për 3-0 (45’).

Në pjesën e dytë Dukagjini nuk arriti të shpresojë për më shumë dhe loja e tyre u zbeh, për tu mbyllur ndeshja me humbjen e tyre të radhës, derisa Ballkani kërcen në krye të tabelës me fitoren 3-0.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Drita

27 October, 2019 @13:30

Janë caktuar formacionet startuese të Ferizajit dhe të Dritës. FERIZAJ: Blakçori, Halili, Shaljani, Kuka, Asani, Qerkini, Mustafa, Shaqiri, Shala, Livoreka,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Trepça ‘89

27 October, 2019 @13:26

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Trepçës ‘89. GJILANI: Haxhihamza, Kastrati, Veliu, Frashëri, Ferreira, Aziz Keita, Useini, Jonuzi,…

VUSHTRRIA 1-0 LLAPI

Pas 8 xhirosh, Vushtrria i gëzohet fitores

Foto: KFVushtrria/arkiv/fb

26 October, 2019 @16:21

Llapi, sikurse edhe Feronikeli në ndeshjen tjetër të ditës, ka bërë gabim në hapa. Llapjanët e drejtuar nga Tahir Batatina…

DRENICA 1-0 FERONIKELI

5 xhiro pa humbje, fitorja e dytë me radhë

Foto: KFDrenica/fb

26 October, 2019 @16:13

Drenica është në formë të mirë dhe tashmë ka fituar edhe derbin drenicak, duke e mposhtur Feronikelin favorit për ndeshjen…

ARDIJAN NUHIU

Mungesat vendosën

24 October, 2019 @22:41

Trajneri i Dritës, Ardijan Nuhiu, ka thënë se përgjithësisht është i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij në përballje…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga