Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA 1-0 LLAPI

Pas 8 xhirosh, Vushtrria i gëzohet fitores

Foto: KFVushtrria/arkiv/fb

Pas 8 xhirosh, Vushtrria i gëzohet fitores

26 October, 2019 @16:21

Llapi, sikurse edhe Feronikeli në ndeshjen tjetër të ditës, ka bërë gabim në hapa. Llapjanët e drejtuar nga Tahir Batatina janë mposhtur nga Vushtrria Ferki Aliu sot, për të bërë hap prapa në luftë për titull kampioni.

Vushtrria në anën tjetër, pas paraqitjes së mirë të bërë në përballjen e xhiros së kaluar me trajnerin e përkohshëm Fitim Llapashtica, sot kanë shënuar fitore dhe atë pas 8 xhirove në Superligë, duke e mposhtur ekipin nga Podujeva me rezultat minimal 1-0.

TABELA AKTUALE

Vendimtar u tregua një goditje e Eri Lamçjës, që shënoi në minutën e 26-të të takimit për fitore. Rast pati edhe Dior Zabërxha, por edhe Nertil Hoxhaj e Qëndrim Gashi.

Në anën tjetër ka tentuar Mentor Zhdrella prej gjuajtjes së lirë, derisa Batatina ndërroi Senad Husicin me Sebino Plakun 5 minuta pa përfunduar pjesa e parë e ndeshjes!

TABELA AKTUALE

Fillimi i pjesës së dytë krejtësisht i takoi Llapit. Tentuan Behar Maliqi, Mërgim Pefqeli ( dy herë) - por goli s’erdhi assesi. Gjatë fundit të ndeshjes Vushtrria pati raste përsëri me Dior Zabërxhën e Qëndrim Gashin, por këta të dytë nuk e qëlluan kornizën e portës për pak.

Fitorja e dytë e stinorit për Vushtrrinë, ngjallë shpresat te ekipi i rikthyer në Superligë për mbijetesë. Derisa goditja që e pësoi Llapi sot, mund t’i kushtojë shumë atyre në luftë për kreun.

Vushtrriasit gjithashtu janë ankuar mjaft në këtë rast, shin videon:

DEKLARATA PAS NDESHJES

Tovërlani: I kemi markuar mirë, presim ndeshjen e kthimit

Foto: KFFeronikeli/fb

3 June, 2020 @18:38

Trajneri i Feronikelit, Afrim Tovërlani, në deklaratën e tij pas ndeshjes Ballkani-Feronikeli 0-0 ka thënë se kanë arritur që të…

DEKLARATA PAS NDESHJES

Patëm fat! Tovërlanin e propozoj Ministër të Mbrojtjes në Qeverinë e re

Foto: FCBallkani/fb

3 June, 2020 @18:21

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, nuk është se është ndarë i kënaqur nga loja e ekipit të tij sot. …

KUPA E KOSOVËS: BALLKANI 0-0 FERONIKELI

Vendoset në “Rexhep Rexhepi”

Foto: KFFeronikeli/fb

3 June, 2020 @18:16

Dueli i parë gjysmëfinal mes Ballkanit dhe Feronikelit në Suharekë sot përfundoi pa gola, 0-0, derisa skuadrat patën rastet e…

KUPA E KOSOVËS

Live: Ballkani - Feronikeli

3 June, 2020 @17:28

Dueli i dytë gjysmëfinal i Kupës së Kosovës Ballkani - Feronikeli luhet sonte në ora 16:00 në stadiumin e qytetit…

FORMACIONET STARTUESE

Ballkani-Feronikeli, 11-shet startuese

Foto: KFFeronikeli/fb

3 June, 2020 @15:25

Para fillimit të ndeshjes, tashmë janë bërë të ditur formacionet startuese të duelit gjysmëfinal të Kupës së Kosovë ndërmjet Ballkanit…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga