Të gjitha lajmet

ARSENAL 3-2 VITORIA GUIMARAES

Pepe me dy gjuajtje të lira, mban ritmin perfekt të Arsenalit

Foto: uefa.com

Pepe me dy gjuajtje të lira, mban ritmin perfekt të Arsenalit

24 October, 2019 @23:02

Arsenal në 10 minutat e fundit të ndeshjes ndaj Vitoria Guimaraesit u fut në disavantazh 1-2 (Martinelli 32’ - Edwards 8’, Duarte 36’).

E atëherë në skenë ka dalë futbollisti më i shtrenjtë i blerë në histori të tyre. Nicolas Pepe u fut në minutën e 75-të të ndeshjes dhe ka shënuar dy herë (80’ dhe 90’) në 10 minutat e fundit të ndeshjes dhe atë të dyja nga gjuajtjet e lira për të siguruar fitoren e topçinjëve 3-2 në fund.

Me këtë fitore Arsenal ka mbajtur startin perfekt në Europa Ligë këtë stinor, duke shënuar 3 fitore nga 3 ndeshjet e para të Grupit F.

I vetmi ekip pos Arsenalit që ka nisur perfekt grupet në Europa Ligë është Sevilla, që ka gjithashtu 9 pikë dhe kryeson Grupin A.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga