Të gjitha lajmet

PRISHTINA - DRITA

Drita humb kreun me disfatë në kryeqytet

Foto: prishtinafc.com

Drita humb kreun me disfatë në kryeqytet

24 October, 2019 @20:17

Në ndeshjen mbyllëse të xhiros XI, Prishtina doli fituese kundër Dritës me rezultat minimal 1-0 në derbi.

Rasti i parë serioz në ndeshje dhe u realizua në gol.

Zëvendësuesi Gauthier Mankenda asistoi te Armend Thaqi, i cili pa problem shënoi në portën e zbrazur në minutën e 82’.

TABELA AKTUALE

Thaqi pas 4 minutave ishte shumë afër për ta shënuar golin e dytë, por topi shkoi shumë pranë portës.

Prishtina

Kujtojmë, Thaqi kishte ardhur te Prishtina nga Gjilani, rivali i përbetuar i Dritës dhe aktualisht lider i elitës.

Sa i përket ndeshjes në tërësi, Prishtina ka pasur më shumë se loja në këtë përballje, derisa gjilanasit kanë qenë të ngathtë, duke mos pasur asnjë goditje në portën e Visar Bekajt.

TABELA AKTUALE

Prishtina me këtë fitore ngritet në pozitën e katërt me 20 pikë, kurse Drita humb rastin për të qenë lider.

Skuadra gjilanase gjendet në pozitën e tretë me 21 pikë.

Në xhiron e 12, Prishtina takohet me Flamurtarin, kurse Drita me Ferizajin.i:

Prishtina (4-2-3-1): 12. Visar Bekaj – 22. Labinot Ibrahimi, 28. Leotrim Bekteshi, 8. Ahmet Haliti, 4. Tun Bardhoku – 7. Lorik Boshnjaku, 18. Ergyn Ahmeti (77. Ardit Hila – 75’) – 2. Armend Thaqi, 10. Meriton Korenica (5. Diar Miftaraj – 86’), 23. Leonit Abazi (15. Gauthier Mankenda – 59’) – 27. Ahmed Januzi. Zëvendësues: Eglant Haxho, Qendrim Zyba, Kreshnik Uka, Alban Shillova. Kryetrajner: Armend Dallku.
Drita: 30. Darko Tofilovski – 5. Ardian Limani /c/, 14. Ardian Cuculi, 4. Fidan Gërbeshi, 18. Ilir Blakçori, 16. Albin Krasniqi, 20. Erjon Vucaj, 11. Bunjamin Shabani, 10. Xhevdet Shabani, 22. Betim Haxhimusa, 9. Gilberto Fortunato (7. Hamdi Namani – 46’). Kryetrajner: Ardijan Nuhiji.

ARDIJAN NUHIU

Mungesat vendosën

24 October, 2019 @22:41

Trajneri i Dritës, Ardijan Nuhiu, ka thënë se përgjithësisht është i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij në përballje…

ARMEND DALLKU

Kemi ngecje në realizim, por detyrat u zbatuan

Foto: prishtinafc.com

24 October, 2019 @22:17

Prishtina ka shënuar fitore ndaj liderit të deritashëm të Superligës, Drita, duke e mposhtur minimalisht në Fadil Vokrri sonte

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Drita

24 October, 2019 @17:09

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Dritës. PRISHTINA: Bekaj, Thaçi, Bekteshi, Ibrahimi, Bardhoku, Boshnjaku, Ahmeti, Hila, Abazi, Korenica,…

BALLKANI - FLAMURTARI

Ballkani ngritet në pozitën e dytë

24 October, 2019 @16:20

Një ndeshje fantastike është zhvilluar sot në stadiumin e qytetit të Suharekës në mes të Ballkanit dhe Flamurtarit. Ballkani e…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Flamurtari

24 October, 2019 @13:54

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ballkanit dhe të Flamurtarit. BALLKANI: Ruxhi, Potoku, Berisha, Sinani, Krasniqi, Kuç, Gashi, Hoxha, Baftiu, Topalli,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga