Të gjitha lajmet

ARMEND DALLKU

Kemi ngecje në realizim, por detyrat u zbatuan

Foto: prishtinafc.com

Kemi ngecje në realizim, por detyrat u zbatuan

24 October, 2019 @22:17

Prishtina ka shënuar fitore ndaj liderit të deritashëm të Superligës, Drita, duke e mposhtur minimalisht në Fadil Vokrri sonte 1-0.

Armend Thaqi, Prishtina

Golin e vetëm dhe vendimtar të takimit e ka shënuar mbrojtësi i krahut, që ka qenë ndër të paktit lojtar të Superligës që ka pasur rastin të paraqitet për Kosovën në një ndeshje, qoftë edhe miqësore pas pranimit në UEFA e FIFA, Armend Thaqi.

TABELA AKTUALE

Thaqi ka shënuar pak para përfundimit të ndeshjes për fitoren e Prishtinës, ndërsa trajneri i ekipit Armend Dallku në deklaratën e tij pas ndeshjes dhe fitore së madhe të shënuar ndaj Dritës, ka bërë të ditur se lojtarët kanë realizuar detyrat me përpikmëri, veçse ka ngecur finalizimi në krahasim me rastet.

Prishtina

“Ne i kishim marr masat paraprakisht dhe gjatë stërvitjeve duke e përgatitur ekipin për pikat e forta të kundërshtarit duke ditur t’i neutralizojmë. Jam shumë i lumtur për faktin që djemtë e ekipit tim me përpikëri i kanë zbatuar detyrat që u kemi dhënë duke mos e lejuar kundërshtarin të mos na rrezikoj në asnjë moment, përkundrazi ne patëm rastet tona, pavarësisht që goli erdhi në minutat e fundit, mua më bënë të ndjehem shumë krenar, sepse ato ide, apo metoda që po i stërvitim brenda javës, po zbatohen mirë brenda fushës. Mirëpo, ende kemi ngecje te realizimi, sepse mund të shënonim edhe më herët, por jam i lumtur për pikët e që kanë për ne shumë rëndësi,” ka thënë Dallku.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore Prishtina tash ka 20 pikë, një më pak se Drita që bie në vend të tretë, ndërsa lideri Gjilani ka 24 pikë. Në xhiron e radhës Prishtina luan derbin lokal, ndaj Flamurtarit.

KOMUNIKATA E SHOQATËS

Shoqata: Futbollistët duan vazhdim, pasi s’kanë rroga

Foto nga arkivi TOPSPORTI/ Erdis Driza

11 May, 2020 @19:20

Shoqata për Mbrojtjen e të Drejtave të Futbollistëve të Kosovës (ShMDFK) para pak çastesh ka dalë me një Komunikatë për…

NË GJILAN

Gjilani reagon, insiston vazhdimin dhe daljen në gara evropiane

11 May, 2020 @12:40

Skuadra e Gjilanit ka reaguar para pak çastes nga llogaria e saj në Facebook për të bërë të ditur publikisht…

KRYETARI I KLUBIT

Kreu i Prishtinës siguron 11 mijë teste për COVID-19

Foto: prishtinafc.com

11 May, 2020 @12:24

Kryetari i klubit të Prishtinës, Remzi Ejupi, ka siguruar 11 mijë teste për COVID-19, ka shkruar faqja zyrtare e Prishtinës…

KOMUNIKA E FC PRISHTINA

Prishtina fuqishëm për të vazhduar stinori

9 May, 2020 @1:45

Skuadra e Prishtinës është deklaruar lidhur me mundësinë e vazhdimit të stinorit të Superligës së Kosovës. Fuqimisht ata janë…

SQARIMI I RREGULLIT TË RI DHE ARSYETIMI

5 zëvendësime me 3 kërkesa, rregulli i ri FIFAs

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

9 May, 2020 @0:32

Shtëpia botërore e futbollit (FIFA) sot ka bërë një shtesë të përkohshme në rregullat e saja për futbollin duke shtuar…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga