Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Shkëndija bën parakontratë me Dallkun

Foto: KFShkendija.com

Shkëndija bën parakontratë me Dallkun

24 October, 2019 @12:27

Kuqezinjtë kanë siguruar përforcimin e parë për afatin kalimtar të dimrit, pasi që tani është firmosur kontratë me mbrojtësin kosovar Ardin Dallku.

KF Shkëndija me kënaqësi konfirmon gjetjen e akordit të bashkëpunimit me mbrojtësin kosovar Ardin Dallku. Në fakt, është një lëvizje që do të hyjë në fuqi në mënyrë juridike në janar të vitit të ardhshëm kur futbollisti 24 vjeçar do të fitojë të drejtë loje.

“Jam i lumtur që në të ardhmen do të luajë për një klub si Shkëndija. Gjatë kohë isha pjesë e kampionatit ukrainas dhe jam shumë i motivuar për këtë eksperiencë të re. E di se Shkëndija ka ambicie të mëdha, unë gjithashtu dhe premtoj të jap gjithçka nga vetja për të ndihmuar ekipin të realizojë objektivat,” u shprehArdin Dallku.

Ardin Dallku vjen nga kampionati ukrainas ku u paraqit vite me radhë me ekipin Vorskla Poltava. 24 vjeçari luajti me shpresat e Prishtinës para se në vitin 2012 të transferohej në Ukrainë, fillimisht te ekipi i të rinjëve. Deri në vitin 2016 luante me juniorët, para se të kalonte në ekipin e parë kur në tre vite regjistroi 60 paraqitje dhe shënoi 2 gola. Vendimin e Ardin Dallkut për të mos vazhduar me Vorsklan e shfrytëzon Shkëndija që e afron kosovarin në skuadër.

Dallku tashmë është bashkuar me kuqezinjtë në seancat stërvitore, madje duke lënë pas vetes 45 minutat e para me fanellën e Shkëndijës në miqësoren me Dritën e Gjilanit (29 shtator) ku luajti në pjesën e dytë dhe shënoi golin e fundit në fitoren 4:0. Ai do të punojë gjithë kohën me grupin nën urdhërat e trajnerit Ernest Gjoka, për t’a pritur i akomoduar dhe sa më i përgatitur gjysmëstinorin pranveror kur fiton të drejtë loje.

SHKUP

Shkupi refuzon testet në spitale private

Foto: fcshkupi.com

1 June, 2020 @14:29

Skuadra e Ligës së Parë në Maqedoninë veriore, KF Shkupi ka përgënjeshtëruar disa njoftime që kanë thënë se ekipi po…

KUPA E KROACISË

Eliminohet Osijeku i Grezdës, Lirim Kastrati mëson rivalin e finales

Foto: NKOsijek/fb

1 June, 2020 @13:39

Pas fitores së thellë ndaj Slavenit në gjysmëfinale të Kupës, Lirim Kastrati me shokë mbrëmë shikuan gjysmëfinalen tjetër të…

TETOVË

Te Shkëndija dhe Renova pozitiv në coronavirus

Foto nga arkivi/ kfshkendija.com

31 May, 2020 @13:38

Sportmedia maqedonase para pak çastesh ka bërë të ditur se te skuadra e Shkëndijës dhe Renovës janë testuar pozitivisht në…

KUPA E KROACISË

Lirim Kastrati me shokë në finale

FOTO / L.Zagreb

30 May, 2020 @23:04

Me performancën e futbollistëve shqipëtar, Lokomotiva Zagreb e eliminoi Slaven Belupon në Kupën e Kroacisë, duke e mposhtur me rezultat…

HUNGARIA

Skuadra e Florent Hasanit fiton derbin, shpresojnë në Evropë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 May, 2020 @21:57

Skuadra e futbollistit të përfaqësueses së Kosovës, Florent Hasanit, Diosgyori, ka arritur një fitore shumë të rëndësishme ndaj Mezekovesd-Zsory. Diosgyori…

Të gjitha lajmet nga International