Të gjitha lajmet

VENDIMI I KD

FFK ia heq tre pikë Besës

Foto nga arkivi

FFK ia heq tre pikë Besës

24 October, 2019 @10:14

Skuadra e Besës së Pejës ka pësuar një goditje në rrugëtimin e saj drejt kreut të Ligës së Parë.

FFK i ka hequr tre pikë ekipit pejan, pas Vendimit të Komisionit Disiplinor.

Vendimi është marrë më datë 18 tetor 2019, ndërsa obligimi i Besës daton që nga data 15 maj 2019.

“Për mosshlyerje të borxheve ndaj lojtarëve në ankimimin nga marrëveshja e lidhur më 27 shkurt 2019 për përmbushjen e obligimeve të mbetura, shlyerjen e borxheve të evidentuara dhe vërtetuara të periudhës kohore e deri në shkëputjen e tyre, në akordim të dyanshëm dhe nënshkrim të dyanshëm për plotësimin dhe respektimin e të njëjtave në afatin kohor deri më 15 maj 2019, dhe se e njëjta përkundër afateve plotësuese nuk gjeti përkrahje për tu zbatuar nga ane e KF Besa, bazuar në Neni 66. Paragrafi 1. të Rregullores Disiplinore sjell këtë VENDIM: KF Besa dënohet me marrjen e tri pikëve nga totali i pikëve të fituara deri më tani,” është thënë në njoftimin e FFK-së.

Me këtë, Besa nga pozita që jep shpresa për Superligë, ka rënë në pozitën e gjashtë të Ligës së Parë dhe tashmë do të duhet të konsolidohet mirë për të arritur elitën e futbollit për sezonin në vijim.

TENTIM KEQPËRDORIMI

KF Ramiz Sadiku tenton të përfitojnë më shumë lojtarë e trajnerë nga FFK-ja, reagon ShMDFK-ja

12 April, 2020 @15:41

Me të inicuar FFK-ja ndihmën për të gjitha skuadrat e ligave të Kosovës, është evidentuar edhe parregullësia e parë. …

PAKOJA E FFK-së

Një pjesë e klubeve falenderon FFK-në për ndihmën

12 April, 2020 @9:34

Përkundër reagimeve të shpejta dhe agresive ndaj FFK-së në kohë të pandemisë të klubit të Llapit dhe atij

IN MEMORIAM

Një vit pa doajenin e referimit

10 April, 2020 @20:06

Në datën e sotme, një vit më parë, nga jeta u nda Shinasi Berisha, një prej referëve më me…

DERDHET NDIHMA NGA FFK-ja

FFK-ja cakton ndihmat, prej €50 deri në €350 për person

10 April, 2020 @19:05

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) me pretendimin se buxheti i ndihmës së ndarë nga Qeveria e Kosovës nuk është…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë