Të gjitha lajmet

BALLKANI - FLAMURTARI

Ballkani ngritet në pozitën e dytë

Ballkani ngritet në pozitën e dytë

24 October, 2019 @16:20

Një ndeshje fantastike është zhvilluar sot në stadiumin e qytetit të Suharekës në mes të Ballkanit dhe Flamurtarit.

Ballkani e mposhti Flamurtarin me rezultat 3-1.

Goli i parë erdhi në minutën e 24’, pas një goditjeje të fuqishëm të Blend Baftiut, i cili shënoi një super gol nga distanca. Edhe pse skuadra e Flamurtarit u ankua se një lojtar i Ballkanit ishte në pozitë jashtë loje, gjyqtari Dardan Çaka e pranoi golin.

Dy minuta para përfundimit të pjesës së parë, skuadra nga Prishtina fitoi penallti, pas prekjes me dorë nga Besnik Krasniqit të Ballkanit, por Festim Krasniqi dështoi nga pika e bardhë, duke goditur mbi portë.

Besnik Krasniqi e përmirësoi gabimin, duke i asistuar në minutën e 59’ Artur Maganit, i cili e shënoi pa problem me kokë.

Goli i tretë i Ballkanit erdhi në minutën e 64’ nga Jetmir Topalli, të cilit iu anuluan dy gola gjatë ndeshjes për shkak të pozitës jashtë loje.

Në minutën e 70’ erdhi goli i vetëm i Flamurtarit nga Angel Granchov. Edhe pse Flamurtari më pas tentoi ta barazojë rezultatin por përpjekjet nuk mjaftuan.

TABELA AKTUALE

Ballkani me këtë fitore përkohësisht ngritet në pozitën e dytë me 23 pikë, kurse Flamurtari me 9 pikë mbetet në zonën e rrezikshme.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Flamurtari

24 October, 2019 @13:54

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ballkanit dhe të Flamurtarit. BALLKANI: Ruxhi, Potoku, Berisha, Sinani, Krasniqi, Kuç, Gashi, Hoxha, Baftiu, Topalli,…

GJILANI - LLAPI

Sulmohet gjyqtari pas ndeshjes Gjilani-Llapi

23 October, 2019 @17:47

Gjyqtari anësor i ndeshjes Gjilani-Llapi ështe sulmuar nga persona për momentin të panjohur, por të kapur nga policia, pas ndeshjes…

DRENICA - DUKAGJINI

Harmon dhe Mustafa kujdesen për fitoren e Drenicës

23 October, 2019 @17:38

Një fitore të lehtë e ka regjistruar Drenica ndaj Dukagjinit, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 3-0. Skuadra nga Skenderaji,…

TREPÇA '89 - FERIZAJ

Trepça ‘89 fiton me autogol

23 October, 2019 @17:12

Skuadra e Trepçës ‘89, me autogolin e Ardian Shaljanit, e mposhti Ferizajin me rezultat minimal 1-0. Ardian Shaljani në minutën…

GJILANI - LLAPI

Gjilani triumfon ndaj Llapit, bëhet lider

23 October, 2019 @16:42

Skuadra e Gjilanit, duke e mposhtur Llapin me rezultat 3-0, është ngritur në krye të tabelës. Djelmoshat e trajnerit Gentjan…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga